Dwaj pięściarze Czarnych Słupsk są w gronie mistrzów

Dawid Deik  często przyjeżdża z Poznania. Wtedy ma czas występować w pokazowych walkach, na zdjęciu podczas Dni Damnicy.
Dawid Deik często przyjeżdża z Poznania. Wtedy ma czas występować w pokazowych walkach, na zdjęciu podczas Dni Damnicy. Fot. Łukasz Capar
Dwaj pięściarze Czarnych Słupsk: Dawid Deik i Tomasz Mazur wypożyczeni do PKB Poznań zdobyli z tym klubem tytuł drużynowego mistrza Polski. Wicemistrzem został Hetman Białystok.

To czwarty w historii tytuł dla pięściarzy z Wielkopolski a pierwszy dla słupszczan. Finałowy turniej Grand Prix, który wyłonił drużynowego mistrza Polski, odbył się w Śremie.

- Przed nami kolejne cele. Przede wszystkim walka o medale w Bundeslidze, a potem mistrzostwa Polski w Koninie - komentował Zdzisław Nowak, prezes PKB.

W Śremie wystąpiło 130 zawodników z 30 klubów. Oni walczyli także o wysokie miejsce w indywidualnym rankingu w poszczególnych kategoriach wagowych, który pomógłby w awansie do mistrzostw.

Bardzo dobrze w walkach wypadł Tomasz Mazur, wychowanek Czarnych Słupsk. W wadze do 64 kg w finale pokonał Mateusza Sobola (SAKO Gdańsk) 9:0. Natomiast kolejny były zawodnik Czarnych, a wcześniej KS Damnica, Dawid Deik przegrał w finale z Dawidem Sławińskim (Cristal Białystok) 1:2.

- To był moje trzecie zwycięskie Grand Prix w tym sezonie. Bardzo dobrze mi się walczyło, chociaż nie byłem jeszcze w najwyższej formie. W ćwierćfinale wygrałem 7:0, w półfinale 4:1, w finale 9:0. Jakoś omijały mnie ciosy rywali - skomentował dla "Głosu Pomorza" swój udział w zawodach w Śremie Mazur. - Dla niego był to pierwszy tytuł drużynowego mistrza Polski z PKB Poznań, podobnie także dla Deika. - Forma i tak ma przyjść dopiero na indywidualne mistrzostwa Polski w Koninie - dodał Mazur.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 1- 5 marca. Do zdobycia tytułu przez poznaniaków przyczynili się także dwaj inni wychowankowie naszych klubów, Maciej Adamiak (Czarni) walczący jeszcze do niedawna z PKB Poznań w wadze do 75 kg i w wadze do 56 kg Marek Jędrzejewski (wychowanek KS Damnica).

W przekroju czterech imprez Grand Prix zawodnicy PKB od początku rywalizacji osiągnęli przewagę nad rywalami i nie oddali jej do końca.

W najbliższy weekend PKB czeka wyjazdowy mecz Bundesligi z holenderskim Windmill Boxteam. Aby zająć drugie miejsce w tych rozgrywkach, poznaniacy (ze słupskimi zawodnikami w składzie) muszą zwyciężyć.