Dwie drużyny z Ustki na Mistrzostwach Polski w Białymstoku

red
Choć w eliminacjach udział zapewnili sobie reprezentanci usteckiego Jantara oraz SMS/Gryf Słupsk to z udziału w mistrzostwach w ostatniej chwili zrezygnowali słupszczanie. Organizatorzy prawo gry przyznali drugiej drużynie Jantara (w eliminacjach zajęła 3 lokatę). Mariusz Surowiec
W rozpoczynających się dziś, w piątek 10 lutego MMP U16 w Futsalu w Białymstoku, zagrają dwa zespoły z regionu słupskiego.

- Jesteśmy po 10 godzinnej podróży. Do dyspozycji mamy 28 zawodników, chłopcy palą się do gry - mówi Piotr Piszko, trener Jantara. - Trudno mówić o oczekiwaniach, to na pewno będzie zupełnie inny turniej niż ten sprzed roku. Bardzo ważny będzie pierwszy mecz. Chcemy go wygrać aby dobrze wejść w turniej. Rywal nie byle jaki bo obrońca tytułu. - kończy Piszko.

Pierwszy zespół prowadzony przez trenera Piotra Piszko rozgrywki zainauguruje spotkaniem z ubiegłorocznym zwycięzcą, BSF Bochnia. Będzie to jednocześnie rewanż za finał poprzedniego turnieju (Jantar zdobył srebrny medal). Druga drużyna, prowadzona przez trenera Radosława Łukasika (Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Ustka) zagra z Góralem Tryńcza. Kolejne mecze grupowe w sobotę. Mecze rozgrywane są w 4 grupach. Po dwa zespoły z każdej grupy awansują do rundy pucharowej, która rozegrana będzie w niedzielę (12.02).