Dwóch mistrzów okręgu ma Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk

Jedenastoletni lęborczanin Mikołaj Muchnicki ze złotym medalem i pucharem za triumf w kategorii U-12 Fot. LKB im. Braci Petk
Bieganie wśród młodych osób jest coraz modniejsze. I to bardzo dobrze. W Tczewie odbyły się mistrzostwa okręgu w biegach przełajowych. Warunki do biegania były dobre.

Aura dopisała. Wszyscy uczestnicy biegali z ogromną pasją. Niektórzy z nich popisali się znakomitą kondycją i wyśmienitą szybkością na końcowych metrach w poszczególnych biegach, by zająć jak najlepszą lokatę. Bardzo dobrze spisali się przedstawiciele Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk.

Rywalizację chłopców w grupie wiekowej U-12 na dystansie jednego kilometra wygrał lęborczanin Mikołaj Muchnicki. Czas zwycięzcy 4 minuty. Czwarty był Maksymilian Jandernal (Baszta Bytów). Jako ósmy finiszował Hubert Zientarski (Baszta). Dziewiąty przybiegł Oliwier Szostak, a jedenasty był Patryk Dopadło (obaj CMKL Człuchów). Bieg chłopców w U-14 na 1 km wprawdzie wygrał Marcel Hoffmann (Zawisza Bydgoszcz) - 3.25 min, ale ten biegacz rywalizował poza konkursem. Jako drugi na mecie zameldował się Konrad Metera, ale był jako pierwszy z województwa pomorskiego i tym samym zdobył złoty medal.

Czas lęborczanina to 3.27 min. Lokaty w pierwszej dziesiątce mistrzostw okręgu innych reprezentantów naszych klubów w U-14: 3. Szymon Górzny, 4. Dominik Mroziewicz (obaj CMKL), 6. Mateusz Gałek, 7. Jakub Trojak (obaj AML Słupsk). Z grona U-14 dziewcząt rywalizację na 800 metrów wygrała Oksana Pestka (AML) - 2.09 min. W stawce U-12 dziewcząt najwyżej uplasowała się Hanna Klinkosz (Baszta). Bytowianka była piąta. Zwyciężyła Agata Kowszewicz (Zantyr Sztum) - 2.23 min. W biegu na 3 km mężczyzn Krzysztof Kasprowicz (Baszta) został sklasyfikowany na czwartej pozycji - 9.49 min. Wygrał Maciej Megier (AZS AWFiS Gdańsk) - 9.10 min.