Dymitr Zarzecki triumfował w czwartym turnieju w Słupsku

Krzysztof Piotrkowski
W słupskiej świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy al. H. Sienkiewicza rozegrano czwarty turniej szachowy P-15 w ramach X Grand Prix Słupska. Do rywalizacji przystąpiło dwunastu zawodników.

W niedzielnych zawodach X Grand Prix Słupska w najwyższej formie był Dymitr Zarzecki. Słupski szachista ugrał 7 punktów i został zwycięzcą. Za Zarzeckim na kolejnych miejscach na podium byli: 2. Zbigniew Mielczarski (Sławno), 3. Jakub Janta-Lipiński (Bytów) - obaj zdobyli po 6 pkt. Na czwartej pozycji uplasował się Damian Wenelski (Malechowo) - 6 pkt. Piątą lokatę zajął Jerzy Walawicz (Dębnica Kaszubska) - 5,5 pkt. Po czterech turniejach w klasyfikacji generalnej liderem jest Dimitry Aniskiewicz (Słupsk), który ma 70 pkt. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji szachowej czuwał sędzia Brunon Studziński ze Słupska.

X Grand Prix Słupska realizowany jest w ramach projektu "Organizacja imprez miejskich w grach logicznych 2022" dofinansowanego ze środków miasta Słupska. Za organizację tej cyklicznej imprezy szachowej odpowiedzialny jest Integracyjny Klub Sportowy Zryw Słupsk. Piąty turniej z tego cyklu zaplanowany jest na 12 czerwca (niedziela). Gry będą od godz. 10.