Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dyskretny makijaż na każdy dzień

Natalia Labiedź [email protected]
Do delikatnego makijażu najbardziej sprawdzają się pastelowe cienie – róży, fiolety, a także beże, brązy i szarości.
Do delikatnego makijażu najbardziej sprawdzają się pastelowe cienie – róży, fiolety, a także beże, brązy i szarości. Łukasz Capar
Zrobiony delikatnie, podkreśla walory urody, zachowując naturalne piękno, a dodatkowo koryguje drobne niedoskonałości. Dyskretny makijaż to rozwiązanie dla kobiet lubiących w krótkim czasie poświęconym na poranny make up zachować to, co najważniejsze - naturalny wygląd.

Makijaż to nie tylko szybkie położenie podkładu, przypudrowanie nosa i nałożenie cieni na powieki. Żeby wyglądał naturalnie, a nie jak maska, potrzeba trochę więcej starań.

Ochroń skórę, użyj kremu
Przed rozprowadzeniem pudru zalecane jest nałożenie kremu. Z pewnością zabezpieczy on przed efektem przyśpieszonego starzenia oraz wysuszeniem skóry na twarzy. Kupując krem, należy przede wszystkim sugerować się rodzajem cery - normalnej, tłustej lub suchej.

- W przypadku cery suchej i normalnej warto zainwestować w krem nawilżający. Nie tylko zapewnia odpowiednie nawilżenie, ale również odżywia skórę, stanowiąc doskonałą bazę pod makijaż - tłumaczy Karolina Bińczak, kosmetyczka z Salonu Urody Lorenzo Coletti w Słupsku. - Jeżeli chodzi o skórę tłustą, to wiele kosmetyczek poleca kremy matujące. Ja jednak jestem przeciwnikiem tego rozwiązania, ponieważ na twarzy powstaje efekt maski.

Zamaskuj problemy dzięki bazie
Baza pod podkład to złoty środek - wyrównuje wszystkie niedoskonałości, makijaż dłużej się utrzymuje,
a twarz staje się jedwabiście gładka. Do wyboru mamy trzy rodzaje - silikonowe, kremowe lub mineralne.

- Do najbardziej powszechnej bazy należy silikonowa, przedłużająca trwałość podkładu, wygładzająca skórę oraz matująca. Jest jednak małe "ale". Długotrwałe jej stosowanie może być przyczyną zapchanych po-rów skóry, powodujących stan zapalny - mówi Karolina Bińczak. - Dlatego polecam stosowanie bazy silikonowej jedynie na ważne okazje.

Mniej silikonu, a więcej środków nawilżających ma baza kremowa. Dzięki temu nie tylko wygładza skórę i wydłuża efekt trwałości pudru, ale również sprawia, że cera jest odpowiednio nawilżona. Baza kremowa to idealne rozwiązanie dla kobiet z cerą przesuszoną i wrażliwą.

Antidotum dla cery przetłuszczającej się jest baza mineralna. Po nałożeniu cera staje się matowa i gładka. Baza również wypełnia niedoskonałości, łagodzi stan zapalny skóry oraz przywraca odpowiednią prace gruczołów łojowych. Dzięki temu skóra mniej się przetłuszcza.
Dobrany fluid to taki, którego nie widać

Odpowiednio dobrany podkład do twarzy sprawi, że znikną wszystkie niedoskonałości cery, zmarszczki oraz przebarwienia. Twarz po nałożeniu podkładu powinna wyglądać zdrowo i nieskazitelnie.
Jednak aby uzyskać naturalny efekt, należy odpowiednio dobrać puder do rodzaju cery - suchej, mieszanej, tłustej lub wrażliwej (naczyniowej).

Zasada doboru podkładu jest taka sama, jak w przypadku kremu i bazy. Do cery suchej należy stosować podkłady o właściwościach nawilżających, do mieszanej i tłustej - matujące, a do wrażliwej - podkład bezzapachowy, bez sztucznych składników. Jeżeli występuje problem z rozszerzonymi porami, nie należy stosować ciemnych i rozświetlających podkładów, ponieważ podkreślają niedoskonałości cery.
Należy również zwrócić uwagę na skład i właściwości. Dobry podkład powinien mieć działanie ochronne w postaci filtra UV. Dzięki temu cera chroniona jest przed promieniami słonecznymi.

A jak dobrać odcień podkładu do cery?

Patrząc w lustro po nałożeniu pudru nie powinniśmy widzieć różnicy między szyją a twarzą. Szukając odpowiedniego podkładu, trzeba pamiętać o zasadzie, że do zimnej tonacji pasują odcienie blade, jasne i różowe, do ciepłej - odcienie żółtawe i beżowe, a do każdej - neutralne.

Delikatny róż na policzkach
Jak tłumaczy Karolina Bińczak, róż nakładamy (zawsze w kierunku zewnętrznych kącików oczu) na najbardziej wystające miejsca policzków.

- Róże w odcieniach brązu są to róże modelujące - nakładamy je tuż nad kością policzkową, wyostrzając rysy. Róże czerwono-ceglaste wymagają idealnej, gładkiej cery. Nie wolno ich używać przy skórze naczyniowej i z trądzikiem różowatym - mówi kosmetyczka.

Perfekcyjna kreska i subtelny cień
Z pewnością sztuką jest zrobić idealną kreskę na górnej powiece. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni sprzęt. Na poziomie podstawowym poleca się eyeliner we flamastrze. Na zaawansowanym taki, gdzie występuje cienka końcówka (im cieńsza, tym trudniej narysować prostą kreskę).

Jedną z najprostszych metod wykonania idealnej kreski na górnej powiece jest metoda kropkowa. Tak jak chirurg podczas operacji wyznacza miejsca cięcia flamastrem, tak my zaznaczamy eyelinrem drogę kreski na górnej powiece, a następnie łączymy je ze sobą, lekko wyciągając ku górze końcówkę.
Nie należy się poddawać po pierwszej, kilku, a nawet kilkunastu nieudanych próbach. Trening czyni mistrza również w przypadku perfekcyjnej kreski na powiece.

Natomiast dla kobiet, które preferują cienie do powiek i cenią sobie naturalny wygląd, zaleca się pastelowe cienie - beże, brązy i szarości.

Soczyste usta - to jest to!

Kolor szminki powinien być dobrany do rodzaju ust. Wąskie trzeba rozświetlać- używamy do tego konturówki o ton jaśniejszej od koloru szminki. Szminka natomiast powinna być perłowa. Pełne usta podkreślimy konturówką o ton ciemniejszą lub matową szminką.

- Warto korzystać z błyszczyków, dzięki nim możemy nawilżyć i odżywić, a nawet powiększyć usta - mówi Karolina Bińczak.

Dyskretny makijaż sprawi, że nie tylko będziemy wyglądać naturalnie, ale również będziemy dobrze się czuć we własnej skórze, bez specjalnych upiększaczy, które w rzeczywistości mogą zakryć nasze największe atuty w urodzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza