Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Działo się w II LO w Słupsku. Na projekt Erasmus + przyjechała młodzież z zagranicy

OPRAC.:
Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
Uczniowie II LO w ramach programu Erasmus + gościli rówieśników z zagranicy
Uczniowie II LO w ramach programu Erasmus + gościli rówieśników z zagranicy II LO w Słupsku
II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku odwiedziła grupa 20 uczniów i 12 nauczycieli z różnych krajów, aby wspólnie realizować zadania w ramach projektu ,,From Facebook to Tik Tok. Become a Savvy Digital Citizen’’ (Od Facebooka do Tik Toka. Zostań zaradnym cyfrowym obywatelem) programu Erasmus+.

W spotkaniu uczestniczyło sześć państw: Bułgaria, Cypr, Finlandia, Grecja, Portugalia i Polska. Stronę polską reprezentowała grupa 20 uczennic i uczniów II LO pod opieką koordynatorki Beaty Szlom i Katarzyny Nowackiej.

Jak informuje Mariusz Domański, dyrektor II LO, do tej pory zorganizowanych zostało pięć tygodniowych wyjazdów uczniów do państw partnerskich, podczas których uczestnicy skupiali się na wybranym temacie i wspólnie go opracowywali. Tematyką, którą poruszyli uczniowie w Polsce, była przyszłość mediów społecznościowych oraz reklamy w mediach. Goście z zagranicy przez cały tydzień wraz z rówieśnikami z II LO uczyli się, jak bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych oraz jaki jest ich wpływ na codzienne życie i zdrowie człowieka. Uczestnicy projektu mieli okazję dowiedzieć się, jak dobrze i bez szkody dla siebie funkcjonować w sieci, szlifując przy tym swój język angielski. W czasie trwania projektu uczniowie przygotowywali też zadania praktyczne związane z tematyką mediów społecznościowych, dokonywali wpisów na swoich platformach internetowych, takich jak: Facebook, Instagram czy Tik Tok.

Młodzież z zagranicy miała również możliwość poznać nie tylko Słupsk, ale i pobliską Ustkę, a także wybrała się na wycieczkę do Gdańska i Sopotu.

- Goście zostali przyjęci przez rodziny polskie w ich domach, jedząc wspólne posiłki, aktywnie spędzając czas wolny i dzieląc się na bieżąco swoimi wrażeniami. Stali się przez kilka dni częścią polskiej kultury. Podczas projektu nawiązane zostały nowe znajomości, młodzież zdobyła ekscytujące doświadczenie, odmienne od dotychczasowego, którego z pewnością nigdy nie zapomną - mówi Mariusz Domański.

- Powiem krótko. Jestem dumna z mojej grupy projektowej. Poświęcili moc swojej energii i czasu przez cały tydzień goszcząc w swoich domach uczniów z pięciu krajów partnerskich i urozmaicając im czas również po zajęciach projektowych w szkole. Jestem pewna, że teraz wszyscy rozumieją, jak ważna jest dobra komunikacja, wzajemne wsparcie i praca zespołowa. Ogromne podziękowanie kieruję w stronę rodziców uczniów oraz cały czas wspierającej mnie koleżanki Katarzyny Nowackiej - podsumowała Beata Szlom, koordynatorka projektu i nauczycielka języka angielskiego w II LO w Słupsku.

Lotta Vuorikoski, uczennica z Finlandii, która spędziła tydzień w Polsce, również podzieliła się swoimi wrażeniami podczas pobytu w Słupsku:

- Podczas Erasmusa w Polsce zostałam ciepło przyjęta przez rówieśników, byli mili i bardzo rozmówni. Została mi przedstawiona polska kultura oraz zwyczaje, tutejsze potrawy. Dużo się nauczyłam, w bardzo przyjemny i ciekawy sposób. Mam nadzieję, że nasze międzynarodowe przyjaźnie się utrzymają, ponieważ zdecydowanie jeszcze kiedyś wrócę do Polski.

Przewodniczące projektu Kamila Stereńczak oraz Olivia Jackiewicz podsumowały cały tydzień intensywnej pracy podczas projektu następująco:

- Projekt ,,From Facebook to Tik Tok. Become a savvy digital citizen” programu Erasmus + był niesamowitym przeżyciem i doświadczeniem dla wszystkich uczestników, stał się szansą na zdobycie wiedzy i poszerzenie umiejętności językowych, kulturowych oraz nawiązania nowych znajomości. Ostatnim punktem projektu była mobilność w Polsce. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym aktywny udział w tym projekcie. Dzięki swoim chęciom i zaangażowaniu bez wątpienia Polska zostanie zapamiętana jako ważny partner w projekcie - przekazała Kamila

- Nasz projekt dał nam szansę na rozwój pod względem językowym oraz nową wiedzę na temat sposobu działania mediów społecznościowych i zasad, jakimi my ich użytkownicy powinniśmy się kierować – dodała Olivia.

Działania projektu można zobaczyć na:

  • Instagram: @savvy_digicitizen
  • Tik Tok: @digitalsavvycitizen
  • Facebook: Erasmus Citizen
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza