Dzieci i seniorzy szkolili się z ratownikami medycznymi...

  Dzieci i seniorzy szkolili się z ratownikami medycznymi [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Anna Folkman

  Głos Szczeciński

  Dzieci i seniorzy szkolili się z ratownikami medycznymi [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii
  Blisko tysiąc osób – uczniów szkół podstawowych i seniorów – wzięło udział w wyjątkowych szkoleniach organizowanych przez ratowników medycznych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
  Jak zachować się w razie wypadku, jakie informacje przekazać dyspozytorowi podczas wzywania karetki, jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową – to tylko część zagadnień jakich w ostatnich miesiącach uczyły się dzieci i seniorzy ze Szczecina.

  Zajęcia odbyły się w ramach projektu pod nazwą „Szkolenie dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy (klasy I-IV) oraz szkolenie dla seniorów podczas Regionalnych Obchodów Dnia Seniora”. Zadanie finansowane było z budżetu Urzędu Marszałkowskiego. Szkolenia prowadzili ratownicy medyczni Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

  W zajęciach udział wzięło blisko tysiąc osób: 500 seniorów oraz 500 uczniów z czterech szkół podstawowych w Szczecinie (SP nr 48 przy ul. Czorsztyńskiej 35, SP nr 68 przy ul. Zakole 1A, SP nr 39 przy ul. Kablowej 14 i Katolicka Szkoła Podstawowa przy ul. Skalistej 24).

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »