Dzień Matki 2019. Sprawdzamy co kupić matce z okazji dnia matki 2019. Jaki prezent spowoduje uśmiech na twarzy waszych waszej mamy. Czyli jakie prezenty są modne oraz jakich prezentów szukać na dzień matki w 2019 roku. Dzień matki 2019 sprawdź najnowsze propozycje prezentów z okazji dnia matki 2019. 21.05.2019

Dzień Matki 2019. Co kupić na dzień matki w 2019 roku

Rodzice z pewnością będą pamiętać, że 1 czerwca jest Dzień Dziecka. Ale czy dzieci nie zapomną, że 26 maja przypada Dzień Matki? Życzenia złożą mamom dzieci małe i duże. Tym drugim już nie wypada malować laurek. Muszą wymyślić coś bardziej wyszukanego. Trudniej będzie synowi niż córce. Ważny trend: personalizacja prezentu.

Co prawda matce łatwo sprawić prezent, bo matczyne serce ucieszy sam fakt, że pamiętałeś.

A jeśli z mamą już nie mieszkasz i przyjedziesz w odwiedziny, to dodatkowo sprawi jej przyjemność, że znalazłeś czas w swym zabieganym życiu, a na dodatek przywiozłeś jej wnuki. Masz fart – w tym roku 26 maja to niedziela.

Jednak raz na rok wypada, żebyś wysilił się bardziej. Najpierw zrób rozeznanie, co by ucieszyło twoją matkę.

 • Nie radź się taty, czyli męża mamy, bo on też nie ma rozeznania.
 • Podpytaj swoją siostrę albo żonę – kobiety o kobietach wiedzą więcej.
 • W dobrym stylu byłby prezent niematerialny: zaproszenie mamy do restauracji, na spektakl czy wernisaż. Tylko że trzeba uprzedzić, nie będzie niespodzianki.
 • Nie ofiaruj tego samego, co rok temu – to nudne i lekceważące.
 • Zadbaj o eleganckie zapakowanie – kobieta lubi celebrować odpakowywanie.

Upominek na Dzień Matki: personalizacja

Dobre prezenty mogą być drobne, ale niech będą osobiste – namawiają handlowcy i mają rację. Modnym przykładem są upominki personalizowane, z osobistą dedykacją na prezencie. Zamawiając, wpisujemy tekst, jaki ma być.

Przykłady: poduszka z napisem „Maria, mama wyjątkowa – 80 zł, fartuch z nadrukiem „Halinka, gospodyni najlepsza” – 80 zł, świeca zapachowa z etykietą na słoiczku „Janina Kowalska – najukochańsza mama na świecie!” – 70 zł, lusterko z „Witaj, Mamo” na wieczku.

Personalizacja może być odwrotna: wykwintne praliny (12 o różnych smakach) w opakowaniu z nadrukiem, np. „Dziękuję Ci, Mamo, za najlepsze DNA – twój przystojny syn Łukasz” – 60 zł.

Ciekawa jest poduszka z diagramem. „Za co kocham moją mamę Zosię” i pod spodem diagram kołowy z procentowymi walorami mamy: pyszne jedzenie, dobre rady, wspierający uśmiech, kiedyś bajki na dobranoc itp.

Jeśli twoja mama robi konfitury, które oczywiście uwielbiasz, zaskocz ją tym samym i pokuś się o dowcipny prezent-rewanż: elegancki zestaw konfitur z banderolą na całości o ciepłej treści w rodzaju „mała słodkość za wielką, Mamo” – 90 zł.

26 maja to w Polsce Dzień Matki. Życzenia i kwiatki wystarczą, bo takie są matki. Ale należy im się więcej – pomysł na prezent.

Prezent dla mamy według jej zajęć

Mamie, która nie ma ogródka, nie kupisz ciekawych cebulek kwiatowych z kompletem rękawiczek, a jeśli preferuje rower – nie sprezentujesz markowych kijków do nordic walking. Prezent dostosuj do upodobań, wiadomych ci zajęć mamy – nie tylko hobbistycznych, także domowych. Wiedz jednak, że to ryzyko, bo łatwo nie utrafić w oczekiwania kogoś, kto dobrze na swej sferze się zna i ma już ugruntowane przyzwyczajenia.

Zobacz przegląd rodzajów popularnych prezentów.

Do ogrodu: fotel wiszący na pałąku kokon-huśtawka – 550 zł, leżak-fotel na 3 pozycje – 95 zł, książka „Siła ziół” – 30 zł.

Do pokoju mamy: miękki pled z delikatnej mikrofibry – 70 zł, otwarta szkatułka-duży organizer na kosmetyki i biżuterię – 30 zł.

Modny dodatek: damski portfel skórzany z kokardą – 80 zł, złota bransoletka próby 585 – 130 zł (możesz dodać osobistą grawerkę).

Dla sportsmenki: platforma wibrująca; trenuje mięśnie brzucha, pośladków, nóg, rąk i ud, modeluje i wyszczupla, rozluźnia i regeneruje – 350 zł, odżywka białkowa o smaku ciastka z kremem (0,7 kg) – 45 zł.

Dbałość o siebie: najbezpieczniej poradnik, np. „Kosmetyki naturalne” – 30 zł.

Do kuchni: nowość, czekoladowa fontanna do gorącej czekolady – 50 zł.

Książka: „Ameryka.pl, opowieści o Polakach w USA” – autorka pokonała tysiące kilometrów amerykańskich dróg – 30 zł.

Dzień Matki na świecie

 • Norwegia: druga niedziela lutego.
 • 18 krajów: 8 marca.
 • Wyspy i Nigeria: czwarta niedziela wielkiego postu.
 • Korea Południowa: 2 maja, Dzień Rodziców.
 • Najwięcej krajów: druga niedziela maja.
 • Boliwia: 27 maja, najbliżej polskiej daty.
 • Mongolia: 1 czerwca, razem z Dniem Dziecka.
 • Rosja: ostatnia niedziela listopada.