MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Otwarty w Liceum wojskowym w Redzikowie

Mariusz Surowiec
Mariusz Surowiec
Dzień Otwarty w Liceum wojskowym w Redzikowie
Dzień Otwarty w Liceum wojskowym w Redzikowie Organizatorzy
Trwa nabór uczniów klas ósmych do szkół ponadpodstawowych. Wybór jest trudny i aby podjąć właściwą decyzję, dobrze jest zapoznać się z ofertą szkół średnich. Dlatego 21 maja o godzinie 10 Liceum wojskowe w Redzikowie zaprasza na Dzień Otwarty i Dzień Kadeta.

Liceum w Redzikowie ma status szkoły z Oddziałami Przygotowania Wojskowego. Co to oznacza? Uczniowie dzięki dotacjom z Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymują bezpłatnie umundurowanie. Mogą liczyć na ułatwienia w rekrutacji do służby wojskowej, czyli będą uprawnieni do odbycia skróconej służby przygotowawczej i kiedy złożą przysięgę, staną się żołnierzami rezerwy. Uzyskają preferencje w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej. Zostaną przyjęci na akademie wojskowe na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty w trakcie rozmów rekrutacyjnych – ujęte we wszystkich uchwałach akademii wojskowych). Mają także możliwość udziału w programie Legii Akademickiej w czasie trwania studiów wyższych z zaliczeniem teoretycznej części szkoleniowej jako absolwent OPW.

A oto program uroczystości przygotowanych przez liceum w Redzikowie

Najpierw przemaszeruje defilada i odbędzie się pokaz musztry paradnej w wykonaniu kadetów Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Z okazji Dnia Kadeta wyróżniający się uczniowie otrzymają wyróżnienia Wzorowy Kadet. Dyrektor Liceum w Redzikowie wręczy kadetom certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia taktyczno-wojskowego dla uczniów klas mundurowych. Dla uczniów klas ósmych przygotowany został także pokaz sprzętu wojskowego oraz stanowiska ćwiczeniowe, np. rozkładanie broni, zakładanie masek przeciwgazowych, rzut granatem oraz zawody strzeleckie w strzelnicy. Będzie można dokładnie zapoznać się z ofertą szkoły i zasadami rekrutacji. Nie zabraknie tradycyjnej grochówki wojskowej i słodkiego poczęstunku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza