Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Sołtysa - święto szefów naszych wsi

Redakcja
Podczas spotkania minister Krzysztof Jurgiel wręczał medale „Zasłużony dla rolnictwa”
Podczas spotkania minister Krzysztof Jurgiel wręczał medale „Zasłużony dla rolnictwa” MRiRW
− Bardzo sobie cenię współpracę z sołtysami. Funkcja ta jest bardzo ważna w konsultacjach działań, które podejmuje resort rolnictwa i całe państwo − mówił minister Krzysztof Jurgiel.

 

11 marca to Dzień Sołtysa, których w Polsce jest 40 tysięcy. O tym święcie pamiętało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym juz w piątek odbyło się spotkanie z tej okazji. - Dziś w szczególny sposób chcemy podkreślić znaczenie Waszej codziennej pracy. Docenić trud, który wkładacie w rozwój lokalnych społeczności, podejmując ważne inicjatywy w swoich małych Ojczyznach - podkreślił wiceminister Rafał Romanowski.

 

Kilka słów do szefów wsi skierował również prezydent Andrzej Duda: -  Sołtys to ktoś kto wzbudza zaufanie. Cieszy się szacunkiem i autorytetem. Ktoś kto zna swoich sąsiadów, rozumie ich punkt widzenia, ich radości i troski, problemy i aspiracje. Z prawdziwym uznaniem witam fakt, że wśród sołtysów jest obecnie tak wiele kobiet. Pań, które codzienną pracę w swoich gospodarstwach oraz sprawowanie odpowiedzialnej funkcji społecznej łączą często  z działalnością w wiejskich organizacjach i stowarzyszeniach. Dzisiaj sołtysi jako bezpośredni reprezentanci swoich wspólnot lokalnych współtworzą odrodzony samorząd terytorialny − napisał w liście do sołtysów, którzy gościli w resorcie Prezydent RP. 

 

- Z okazji Dnia Sołtysa życzę, aby sprawowanie tej zaszczytnej funkcji przyniosło Państwu wiele osobistej satysfakcji oraz radości z dobrych owoców Państwa działań. Życzę wytrwałości i powodzenia we wszystkich Państwa inicjatywach i przedsięwzięciach. Niech dzięki Paniom i Panom sołtysom polskie wsie wciąż pięknieją. Stają się coraz bardziej zamożne i nowoczesne - mówił podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

Źródło: MRiRW

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Dzień Sołtysa - święto szefów naszych wsi - Gazeta Pomorska

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza