Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dziewczyny ze Szkoły Tańca Top Toys mistrzyniami Polski!

Redakcja
W weekend w Inowrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Urban Street Dance federacji WADF. W zawodach wzięło udział około tysiąca tancerzy z całej Polski. Wśród nich była silna ekipa młodych tancerzy ze Słupska. Dziewczęta dały z siebie wszystko i jedne trafiły na podium, inne znalazły się wśród finalistów. Teraz przed nimi Mistrzostwa Europy, które odbędą się w czerwcu.

Dzisiaj, 29 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Tym bardziej miło nam donieść, że najlepsze tancerki pochodzą ze Słupska. Dziewczęta z Centrum TańcaTop Toys w miniony weekend zdobyły Mistrzostwo Polski na Mistrzostwach Polski Urban Street Dance federacji WADF, które przez trzy dni odbywały się w Inowrocławiu. W zawodach wzięło udział około tysiąca tancerzy z całej Polski.

Tancerze ze Słupska wywalczyli bardzo wysokie lokaty.

I miejsce i jednocześnie Mistrzostwo Polski zdobyła grupa Denver - miniformacja w kat. do lat 7. Dziewczynki zatańczyły w składzie: Laura Bajer, Zuzanna Teclaf, Magdalena Jaśkiewicz, Judyta Podlasek, Nina Krzeszowska, Maja Borysiewicz i Lena Borysiewicz.

5. miejsce i tytuł finalistek Mistrzostw Polski zdobyła grupa Silver - miniformacja w kat. do lat 7 (Maja Szałowińska, Magdalena Kobus, Apolonia Tomaszewska, Nadia Miąskowska, Oliwia Bocheńska, Maria Tyshkivska, Natalia Komar).

3. miejsce - Denver trio - w kat.do lat 7 (Laura Bajer, Nina Krzeszowska, Zuzanna Teclaf).
5. miejsce - Classic trio - w kat. powyżej 15 lat (Wiktoria Jursza, Daria Chromińska, Weronika Stępień).
7 miejsce duet -finalistki w kat.do lat 7 - Magdalena Jaśkiewicz oraz Judyta Podlasek.

Trenerami zwycięskich grup są Małgorzata Nidzgorska oraz Kamil Kułak. Dziewczęta wywalczyły awans do Mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu.