Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziś Dzień Sołtysa! Najbardziej potrzeba im wytrwałości

Redakcja
Ewelina Olejniczak, sołtyska Wielkiego Mędromierza
Ewelina Olejniczak, sołtyska Wielkiego Mędromierza Lucyna Talaśka-Klich
Sołtysi w całej Polsce mają dziś swoje święto. Czego potrzebują, żeby dobrze pelnić swoje funkcje? - Wsparcia osób bliskich i mieszkańców - odpowiada bez wahania Ewelina Olejniczak, sołtyska Wielkiego Mędromierza i zwyciężczyni w plebiscycie "Gazety Pomorskiej" na Sołtysa Roku 2015.

 

 

- Czego życzy sobie i innym sołtysom szefowa Wielkiego Mędromierza? - Przede wszystkim spokoju i wytrwałości - mówi radośnie pani Ewelina. - Na pewno wytrwałości. Dzwonił do mnie z życzeniami jeden z mieszkańców i życzył mi "jak najmniej upierdliwych petentów" - śmieje się kobieta. Od siebie życzy sołtysom, żeby im nigdy nie zabrakło chęci do pracy i motywacji. - Samych dobrych ludzi dookoła.

Olejniczak: Mieszkańcy muszą być tym motorem napędowym do pracy i mówić swojemu sołtysowi, że robi coś dobrze. 

 

Ewelina Olejniczak podkreśla, że to pochwały od mieszkańców, dobre słowo z zewnątrz dowodzi, że robi się coś korzystnego dla swojej wsi. - Najważniejsza jest współpraca, bo sam lider nic nie zrobi. 

 

Na pytanie, czego potrzebuje sołtys, Zbigniew Kilian, sołtys Wielkich Łunaw (gmina Chełmno) odpowiada, że niczego specjalnego nie trzeba: - Tak, jak jest, to jest fajnie. Cieszy sie człowiek zaufaniem ludzi, zostaje wybbrany w demokratycznych wyborach - mówi.

 

Czego życzy innym szefom sołectw? - Zadowolenia i dużo funduszy sołeckich, żeby mieć jak działać - wymienia. Tak, jak Ewelina Olejniczak, podkreśla, że ważna jest wytrwałość. - Trzeba wytrwale dążyć do celu, a efekty przychodzą. Życzę też, żeby nigdy nie byli sami. Jak jest zadowolenie mieszkańców, to chce się działać - zapewnia Zbigniew Kilian.

Kilian: Warto robić coś dla swojej małej ojczyzny

 

Dziś Dzień Sołtysa! Najbardziej potrzeba im wytrwałości

 

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Dziś Dzień Sołtysa! Najbardziej potrzeba im wytrwałości - Gazeta Pomorska

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza