Efektowne zwycięstwo Jantara Ustka. Wyniki IV ligi, klasy okręgowej, klasy A i B (zdjęcia)

Jantar wygrał 6:1
Jantar wygrał 6:1 Mariusz Jasłowski
W meczu 21. kolejki IV ligi, Jantar Ustka pokonał Powiśle Dzierzgoń 6:1 (2:1). Remis w meczu Pogoni Lębork. Porażki Gryfa Słupsk i Aniołów Garczegorze.

W Ustce kolejne wysokie zwycięstwo odniósł Jantar. W 3. minucie z 17 metrów strzelał Łukasz Stasiak. Piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką i odbiła się od ziemi. Bramkarz gości jak i obrońcy nie zareagowali, za to przytomnie głową dobił piłkę Hubert Szczypek. Następnie Stasiak lekko i dokładnie zagrał do Mariusza Karpińskiego, który jednak został zablokowany w polu karnym. W 19. minucie po akcji prawą strona i strzale w długi róg podwyższył Patryk Szabat. Jantar miał kolejne okazje. Maciej Miecznikowski trafił wprost w bramkarza, a Karpiński uderzył tuz obok bramki. Kontaktowy gol padł po rzucie karnym. Goście mogli wyrównać, ale po rzucie rożnym świetnie interweniował Kamil Gołebiewski po strzale Macieja Pietrzyka. Piłka wpadła wprawdzie następnie do siatki po trafieniu Dariusza Staniaszka, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Tuż przed przerwą na boisku zrobiło się nieco luźniej, gdyż za dwie żółte kartki boisko opuścili Mateusz Żebrowski i Przemysław Maluchnik. Po przerwie akcja Miecznikowskiego na lewej stronie, a do siatki ze środka pola karnego w długi róg trafił Kasper Dawid. Chwilę później Stasiak podwyższył z bliska po akcji również z lewej strony Bartłomieja Oleszczuka. Następnie Stasiak dokładnie podał do Miecznikowskiego, ale świetnie obronił rezerwowy bramkarz gości Wiktor Tiedtke. W 83. minucie w polu karnym faulował Miecznikowskiego Przybylski i musiał opuścić boisko, a faulowany wymierzył sprawiedliwość z 11 metrów. Wynik ustalił Stasiak po akcji z Miecznikowskim i Kacprem Dawidem.

Jantar Ustka - Powiśle Dzierzgoń 6:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Hubert Szczypek (3), 2:0 Patryk Szabat (19), 2:1 Kamil Piotrowski (34), 3:1 Kacper Dawid (52), 4:1 Łukasz Stasiak (55), 5:1 Maciej Miecznikowski (84-karny), 6:1 Łukasz Stasiak (86)

żółte kartki: M.Żebrowski - P.Maluchnik, T.Kowalski (już na ławce)
czerwone kartki: M.Żebrowski (45) - P.Maluchnik (45), Przybylski (83)

Jantar: Gołębiewski - Oleszczuk (83 M.Dawid), Szałek, Piechowski (71 Granosik), Budziński, Szczypek (68 Jędrasik), M.Żebrowski, M.Karpiński (46 K.Dawid), Szabat (68 Fedorow), Miecznikowski, Stasiak.

Powiśle: T. Kowalski (56 Tiedtke) - M.Pietrzyk (62 R.Lisiecki), D.Staniaszek, Gutorski (90 Myścich), Gwóźdź, P.Maluchnik, Zamerski, Przybylski, Piotrowski (73 P.Lewandowski), M.Maluchnik (56 Lenart), Karpus.

GKS Kowale - Pogoń Lębork 2:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Damian Kugiel (12), 2:0 Błażej Kujawski (17), 2:1 Błażej Siłkowski (34), Paweł Piór (60)

GKS: Piaseczny - Wilarski, Kowalczyk, Jary (65 Kwasny), Przybylski, Kloskowski (72 Szuba), Bluma, Przybyszewski, Garbowski, Kujawski, Kugiel.

Pogoń: Kolke - Kozerkiewicz, Kostuch, Musuła, Kochanek, Siłkowski, Dobek, Kwaśnik (90 Okrój), Piór (75 Miotk), Iwański (80 Janowicz), Atanacković.

Cenny punkt spod Gdańska przywiozła do Lęborka drużyna Pogoni. Trener Walkusz w porównaniu z meczem pucharowym z Powiślem dokonał kilku zmian. W bramce stanął młody Arkadiusz Kolke, na prawej obronie zagrał Kozerkiewicz, a najbardziej wysuniętym graczem z przodu był doświadczony Atanacković.

Mecz w Kowalach toczył się na bardzo nierównym boisku przy silnym wietrze. Początek spotkania dla Pogoni był bardzo trudny. Już w 12. minucie gospodarze za sprawą Damiana Kugiela strzelili na 1:0. Pięć minut później było już 2:0 po golu Błażeja Kujawskiego. Czarny scenariusz piszący się na boisku w pobliżu obwodnicy odmienił w 34. minucie Błażej Siłkowski. Mocny strzał po ziemi przywrócił nadzieję gościom i kto wie, czy nie był to najważniejszy moment wyjazdowego spotkania. Po zmianie stron Pogoń zaczęła kontrolować spotkanie, a świetnym technicznym i przede wszystkim skutecznym uderzeniem na 2:2 popisał się w 60. minucie Paweł Piór. Tuż przed zakończeniem meczu piłkę meczową miał na nodze Wiktor Miotk. Niestety, piłka po jego strzale trafiła w bramkarza. W doliczonym czasie gry zawodnicy GKS domagali się rzutu karnego, sędzia jednak słusznie oparł się tej presji.

- Jadąc do Kowal tak naprawdę jechaliśmy po jakiekolwiek punkty bo walczymy o każdy – mówił po spotkaniu trener Pogoni Waldemar Walkusz. – Gdyby nasza gra była mądra i rozważna, konsekwentna z tyłu to i trzy punkty byłyby możliwe. Graliśmy tak od wyniku 0:2. W finale okazało się to skuteczne. Po bramce Błażeja w pierwszej połowie wróciliśmy do gry. Ładną bramkę zdobył Piór po błędzie bramkarza. Przy remisie wciąż szukaliśmy trzeciej bramki. Ostatnie minuty to była gra cios za cios. Cieszę się, że z tego trudnego terenu wyrwaliśmy punkt, który w kontekście innych wyników jest bezcenny.

Lechia II Gdańsk - Gryf Słupsk 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Mikołaj Rakowski (74)

Lechia II: Prange - Kaczorowski, Sadło (90 Ricardo Goncalves de Nascimento), Nowakowski, Mielnik (77 Skibiniauskas), Majer, Drzazga, Pietrzak, Koperski, Rakowski, Landowski.

Gryf: Bielańczuk - K.Gołojuch, Wańdzio, Kowtunenko, D.Więckowski, Tsykalo, Jendruch, Dąbrowski (66 Piekarski), Zieliński, Majcher (66 Szymon Mytych), Słowiński (66 D.Mikołajczyk).

Klasa okręgowa

Start Miastko - Bytovia II Bytów 3:1, Wybrzeże Objazda - Lipniczanka Lipnica 1:1, Myśliwiec Tuchomie - Jantaria Pobłocie 2:1, Leśnik Cewice - Sokół Wyczechy 2:1, Piast Człuchów - GTS Czarna Dąbrówka 0:4

Klasa A

Grupa I: KS Damnica - Garbarnia Kępice 1:2, Sokół Szczypkowice - Błękitni Główczyce 2:1, Unison Machowino - Szansa Siemianice 1:1, Rowokół Smołdzino - Gryf II Słupsk 0:3 vo. - Rowokół wycofał się z rozgrywek.