Egzekutor Brandt

(fen)
Podobnych spięć piłkarskich i walki wręcz było sporo na grząskiej murawie w Słupsku podczas meczu Gryf 95 - Intermarche Pogoń. Na pierwszym planie gryfita Przemysław Rogalka i lęborczanin Tomasz Pietrasik (z prawej). Fot. Rafał Szamocki
W sobotę na słupskim stadionie miejscowy Gryf 95 podejmował lęborską drużynę Intermarche Pogoń i wygrał po strzale z rzutu karnego. IV liga Pomorze. Gryf 95 Słupsk - Intermarche Pogoń Lębork 1:0 (1:0)

Piłkarzom przyszło grać w trudnych warunkach na grząskim boisku. W dodatku od czasu do czasu padał też deszcz. Gospodarze i goście rozpoczęli grę z wyraźnym respektem do siebie. Zawsze spotkania lokalnych rywali polegają na niezwykle zaciętej walce. I tak też było od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty. W poczynaniach obu drużyn nie mogło być finezji, bo w wielu akcjach było sporo przypadkowości, bowiem piłka często stawała w kałużach. W 20 minucie bliski zdobycia bramki był gryfita Jacek Piołunkowski. Pięć minut później doszło do sporego zamieszania na lęborskim polu karnym. Piłka trafiła w rękę lęborczanina Łukasza Kłosa i sędzia zdecydowanym gestem wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Dominik Brandt , który nie dał najmniejszych szans Grzegorzowi Zielińskiemu. Jak się później okazało był to jedyny gol w tej czwartoligowej konfrontacji piłkarskiej, chociaż jedni i drudzy mieli jeszcze wyborne okazje, by zmienić wynik. W 37. i 38. minucie lęborski bramkarz spisał się bez zarzutu. Najpierw wygrał pojedynek sam na sam ze strzelcem bramki, a następnie obronił silny strzał Grzegorza Bednarczyka . Tuż, tuż przed przerwą lęborski napastnik Tomasz Pietrasik znalazł się w dogodnej sytuacji pod słupską bramką, ale nie zdołał opanować piłki.
W II połowie atakowali goście, natomiast gryfici ograniczali się do kontr. Jedną z nich mógł w 64. minucie zamienić na drugiego gola Piołunkowski, który zmarnował stuprocentową szansę. Ze strony gości Kłos, Jarosław Kierszka , Jacek Szreder i Rafał Michor głównie z rzutów wolnych próbowali zaskoczyć Dariusza Piechotę, ale tego dnia słupski golkiper był bezbłędny. Jeszcze w końcówce meczu słupszczanie mogli powiększyć zwycięstwo. Niestety, Tomasz Burak w 83. minucie i Łukasz Schulz w 88. minucie nie wytrzymali nerwowo i po ich strzałach piłka poszybowała nad poprzeczką. Wiadomo, że słupscy i lęborscy kibice nie przepadają za sobą. Stąd spore siły policyjne czuwały nad bezpieczeństwem i przebiegiem zawodów. Najważniejsze, że nie doszło do stadionych awantur i burd.
- Jak na te trudne warunki było to całkiem przyzwoite spotkanie - stwierdził Tadeusz Zakieta , trener słupskiego Gryfa 95. - Strzelona bramka pozwoliła nam dyktować swoje warunki w pierwszej połowie. Po przerwie mieliśmy jeszcze kilka wyśmienitych okazji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Powiem szczerze, że w drugiej połowie naszym podstawowym celem było utrzymanie korzystnego wyniku. Wygraliśmy ważny mecz w kategoriach psychicznych. Trzy zdobyte punkty mocno nas podbudowały.

Wyniki meczów piłkarskich w 14. kolejce:

Kaszubia Kościerzyna - Cartusia Kartuzy 3:2 (1:0), Olimpia Sztum - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:0), Flotylla Nordcoop Gdańsk - Orlęta Reda 2:0 (0:0), Rodło Kwidzyn - Jantar Ustka 0:1 (0:0), Klub Piłkarski Sopot - Wierzyca Starogard Gdański 0:1 (0:1), Piast Człuchów - Pomezania Malbork 0:6 (0:4), Gryf 95 Słupsk - Intermarche Pogoń Lębork 1:0 (1:0), Kaszuby Połchowo - Wisła Tczew 0:3 (0:2). Mecz Bałtyk Gdynia - Stolem Gniewino - nie odbył się.