Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ekipa z Ekonomika jedzie na podbój Hiszpanii i Włoch. Nie na wakacje, lecz po nauki

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
Ekipa z Ekonomika
Ekipa z Ekonomika Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupsku
W ramach projektu Erasmus+ Profesjonalni, Otwarci, Nowocześni i Aktywni, czyli rozwój kompetencji kadry ZSE w celu podniesienia jakości pracy szkoły, nauczyciele słupskiego Ekonomika jadą na szkolenia do Hiszpanii i do Włoch.

Już 27 czerwca 2021 roku siedmiu nauczycieli Ekonomika wyjedzie na szkolenia do Hiszpanii. W Maladze i Walencji będą oni zdobywać wiedzę oraz umiejętności z zakresu nowoczesnych metod kształcenia, stosowania technologii komunikacyjno-informacyjnych, gier w edukacji, jak również edukacji wielokulturowej i międzykulturowej.
Kolejna grupa nauczycieli wyjadą 11 lipca: do Barcelony – trzech nauczycieli, natomiast we wrześniu do Walencji wyjedzie dwóch nauczycieli. Ponadto w październiku następna grupa nauczycieli wyjedzie na job shadowing do zaprzyjaźnionej szkoły we Włoszech. Tam będzie ona obserwować zajęcia swoich kolegów po fachu, co umożliwi porównanie polskiego procesu kształcenia z realizowanym w Europie. Obserwacje mają sprzyjać budowaniu wiedzy i wyobrażeń nauczycieli o europejskich strategiach w dziedzinie kształcenia i pracy z młodzieżą, jak również służyć poznaniu budowaniu strategicznych przymierzy z podobnymi do Ekonomika placówkami w Europie.

Wszystkie mobilności nauczycieli wynikają z realizowanego przez szkołę projektu Erasmus+ Profesjonalni, Otwarci, Nowocześni i Aktywni, czyli rozwój kompetencji kadry ZSE, w celu podniesienia jakości pracy szkoły. Jak mówi koordynator projektu - Katarzyna Rydzewska: - Realizowane działania mają wpłynąć na wzmocnienie i rozwój kształcenia uczniów w Ekonomiku, w tym osób pochodzących z rodzin migrantów, oraz przyczyniać się do umiędzynarodawiania procesu edukacji, a tym samym wpływać na wzrost jakości pracy szkoły. Działania te mają przyczynić się do prowadzenia dobrej, otwartej na wielokulturowość edukacji, stosującej eksperymentalne metody kształcenia, innowacje, nowatorskie rozwiązania w erze cyfrowej, propagującej europejskie wzorce zachowań i standardy nauki. Mają wspierać proces budowania i kształceniem społeczeństwa wielokulturowego.

Jak dodaje Agata Marzec, szkolna bibliotekarka i nauczycielka języka polskiego, Ekonomik to innowacyjna szkoła, osiągająca wysoką efektywność w zakresie kształcenia i wychowania młodzieży. Dlatego tym bardziej nauczyciele w niej uczący dostrzegają konieczność stałego podnoszenia swoich kompetencji zawodowych, aby nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością gospodarczą, społeczną i przeobrażeniami kulturowymi. Swoją postawą propagują strategię „uczenia się przez całe życie".

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza