Eko Energy Hit Kobylnica - Basket 25 Bydgoszcz 70:66

Zawodniczki Hitu Kobylnica wygrały mecz.
Dogrywki potrzebował zespół z Kobylnicy, by wygrać w z Basketem Bydgoszcz.

Eko Energy Hit Kobylnica - Basket 25
Bydgoszcz 70:66 (10:8, 14:19, 22:17,
13:15, 11:7 - d)

Bardzo wyrównane spotkanie stoczyły Eko Energy Hit Kobylnica z Basketem 25 Bydgoszcz. Zespoły prezentują zbliżony poziom i można było przewidzieć, że właśnie tak będzie. W pierwszej połowie goście zaskoczyli kobylniczanki bardzo agresywną obroną z naciskiem na rozgrywającą z Hitu Katarzynę Klimowską.

Nasza zawodniczka poradziła jednak sobie. O wynik w hali Zespołu Szkół Samorządowych trzeba było jednak drżeć do ostatnich chwil czwartej kwarty, a także w dogrywce. W czwartej kwarcie bowiem miejscowe prowadziły już 52:44, by po chwili wygrywać tylko 52:51.

Nasze odjechały na 57:51, by po kilku minutach znów mieć tylko dwa punkty przewagi 57:55. Na półtora minuty przed końcem było 59:55, ale bydgoszczanki, trafiając cztery rzuty osobiste, doprowadziły do remisu i miały jeszcze piłkę.

Straciły ja na sekundę przed końcową syreną. W dogrywce po rzutach Marty Jóźwiak Eko Energy Hit objął prowadzenie czterema punktami i nie pozwolił sobie wydrzeć wygranej.

Chociaż na ostatnie 90 sekund z pięcioma przewinieniami zeszła Klimowska, to udanie na jedynce zastąpiła ją w tych newralgicznych i kluczowych dla wyniku chwilach Staciwa.