Ekstraklasa kobiet w piłce ręcznej: Start Elbląg - Słupia Słupsk 43:28

Anna Pniewska była najskuteczniejszą zawodniczką słupskiego zespołu.
Anna Pniewska była najskuteczniejszą zawodniczką słupskiego zespołu. Łukasz Capar
- Tę porażkę muszę wkalkulować w nasze wyniki - mówił jeszcze przed meczem Adam Fedorowicz, szkoleniowiec Słupi Słupsk. Jak powiedział, tak było. Słupia przegrała w Elblągu ze Startem 28:43.

12. Słupia Słupsk 2 0 50-87

Od początku gospodynie narzuciły ostre tempo. W 6. minucie prowadziły 5:1. Przez trzy minuty słupszczanki zmniejszyły stratę do dwóch goli. Potem znów nastąpił odjazd elblążanek na 9:3 po kwadransie rywalizacji. Przyjezdne marnowały wyśmienite okazje do zdobywania bramek. Słupia miała do dyspozycji tylko osiem zawodniczek. Na własną prośbę zagrała Paulina Muchocka, która jeszcze odczuwała skutki kontuzji. W drugiej połowie niewiele się zmieniło.

Słupskie szczypiornistki były bezradne w poczynaniach obronnych. Słabo spisywała się bramkarka Marta Backiel. Katastrofalnie zagrała Adriana Szabała. Jedynie Anna Pniewska starała się trafiać do elbląskiej bramki. Ambitnie walczyła Anita Unijat, ale miała tak zwanego plastra i nie mogła uwolnić się spod opieki rywalki.

- Jestem wkurzony, bo moje zawodniczki zagrały fatalnie niemal w każdym elemencie - oznajmił Fedorowicz. - Najważniejsze, że żadna z nich nie doznała kontuzji. Teraz przed nami bardzo ważny mecz z Ruchem Chorzów. W tym tygodniu do naszej ekipy ma dołączyć bramkarka z Elbląga, Iwona Łoś.

Start Elbląg - Słupia Słupsk 43:28 (20:13)

Gole dla Słupi: Pniewska - 16, Agnieszka Łazańska-Korewo - 5, Unijat - 4, Muchocka - 2, Szabała - 1. Grały jeszcze: Szczukowska i Podolak.
Pozostałe wyniki

Ruch - AZS AWFiS 18:24 (6:10), Piotrcovia - AZS Politechnika Koszalińska 28:21 (10:12), Zgoda - AZS AWF W-wa 40:30 (22:15), SPR - Finepharm Carlos 38:29 (18:14), Łączpol - Interferie Zagłębie 23:26 (11:10).