Elana Toruń- Drutex Bytovia Bytów 1-2 (0-2) (wideo)

Paweł Sikorski
Cenna wygrana Drutexu Bytovii Bytów.
Cenna wygrana Drutexu Bytovii Bytów. Archiwum
Podopieczni Waldemara Walkusza wygrali wyjazdowe spotkanie z Elaną Toruń. Piłkarze do Bytowa wrócą z trzema punktami. Bramki dla zwycięzców zdobyli Pietrzyk oraz Szałek.

Kwadrans przed meczem wszystko wskazywało na to, że będzie się toczył w ulewie. Deszcz przestał jednak padać, ale murawa była bardzo śliska i grząska.

Pierwsza bramka dla bytowian padła już w 18. minucie. Pietrzyk wykorzystał fatalne ustawienie obrońców z Torunia i umieścił z bliskiej odległości piłkę w siatce.

Kilkudziesięciu kibiców z Bytowa ponownie cieszyło się tuż przed końcem pierwszej połowy. Tym razem Szałek podwyższył na 2:0, wykorzystując błąd elanowców podczas egzekwowania rzutu rożnego.

Honorowa bramka dla toruńskiej ekipy padła w 78. minucie. Winę za stratę tego gola ponosi golkiper Bytovii - Oszmaniec.

Mało brakowało, a w środowym spotkaniu nastąpiłby podział punktów. Przed końcowym gwizdkiem Ihenacho umieścił futbolówkę w bramce, ale arbiter główny odgwizdał pozycję spaloną.

Elana Toruń- Drutex Bytovia Bytów 1-2 (0-2)

Skład Bytovii: Oszmaniec, Wróbel, Szmidke, J.Szałek, M.Szałek, Łapigrowski, Pietrzyk, Ambroziak, Pięta, Retlewski, Zejglic.
Skład Elany: Osiński - Więckowski (59. Zamara), Młodzieniak, Ihenacho, Czarnecki, Wróbel, Świderek, Mądrzejewski (54. Kikowski), Grudzień, Mikołajczak (78. Mania), Bartkiewicz.