Elewi rozpoczęli szkolenie w nowym roku

  Elewi rozpoczęli szkolenie w nowym roku

  red

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Elewi rozpoczęli szkolenie w nowym roku
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Foto: st. bosm. Andżelika Sobczyńska

  W środę, 9 stycznia, w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkoleniowego 2019 (jednocześnie jest to rok jubileuszowy - 100-lecia CSMW) oraz inauguracji szkolenia I turnusu służby przygotowawczej.
  Jak informuje oficer prasowy kmdr ppor. Robert Biernaczyk, komendant CSMW kmdr Grzegorz Okuljar przywitał elewów służby przygotowawczej, którzy w dniach rozpoczęli służbę przygotowawczą. To pierwsza grupa żołnierzy w tym roku, realizująca program trzymiesięcznego szkolenia na potrzeby korpusu szeregowych, która liczy 131 ochotników. Kmdr Grzegorz Okuljar wręczył uroczyście broń żołnierzom:

  - mar. elew Paulina Grzybek
  - mar. elew Konrad Kleina
  - mar. elew Marek Markiewicz
  - mar. elew Elżbieta Sokołowska

  Pierwszym etapem pobytu elewów służby przygotowawczej będzie szkolenie podstawowe. W trakcie tego szkolenia żołnierze poznają zasady regulaminowe i dyscyplinarne, budowę i zasady obchodzenia się z bronią, przejdą szkolenie medyczne, saperskie, inżynieryjne, taktyczne i ogniowe. Przygotowano dla nich także zajęcia z historii Marynarki Wojennej, obrony przeciwlotniczej, obrony przed bronią masowego rażenia, terenoznawstwa, ochrony środowiska, wychowania fizycznego, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej.

  W sobotę, 2 marca, elewi złożą uroczystą przysięgę wojskową. Po zdaniu egzaminów, przystąpią do szkolenia specjalistycznego w kilkunastu specjalnościach wojskowych m.in. z zakresu obsługi radiostacji małej i średniej mocy, urządzeń elektrotechnicznych i nawigacyjnych, silników spalinowych, systemów wodno-paliwowych i powietrznych okrętu, przenośnego zestawu rakietowego, artylerii małego kalibru – w sumie w 16 specjalnościach wojskowych.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Ustki

  Zdjęcia z Ustki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone