Emerytura bez podatku. Najnowsze wyliczenia brutto i netto. Takie będą emerytury po wprowadzeniu "Nowego Ładu"

OPRAC.:
Michał Borkowski
Michał Borkowski
EMERYTURA BEZ PODATKU: OD KIEDYJest to zdobycz w ramach odbudowy pocovidowej, więc termin nie jest konkretny, gdyż nie wiadomo, kiedy epidemia ustąpi. Poza tym założenia wymagają podstaw prawnych, czyli ustaw, a więc większości PiS-u nie tylko podczas uchwalania w Sejmie, ale dużo większej przewagi dla odrzucenia sprzeciwu Senatu, gdzie wygrywa opozycja. Jednak  z wypowiedzi jej przedstawicieli wynika, że przynajmniej w kwestii powiększenia sumy wolnej od podatku nie będzie sprzeciwu. Pozostaje więc jak najszybszy koniec pandemii. Termin jednak może być polityczny: przed wyborami samorządów w 2022 lub parlamentu w 2023 (chyba że coś je przyspieszy). Dlatego mówi się o początku 2022 roku.Kliknij w prawo, żeby zobaczyć kolejne wyliczenia >>>>
EMERYTURA BEZ PODATKU: OD KIEDYJest to zdobycz w ramach odbudowy pocovidowej, więc termin nie jest konkretny, gdyż nie wiadomo, kiedy epidemia ustąpi. Poza tym założenia wymagają podstaw prawnych, czyli ustaw, a więc większości PiS-u nie tylko podczas uchwalania w Sejmie, ale dużo większej przewagi dla odrzucenia sprzeciwu Senatu, gdzie wygrywa opozycja. Jednak z wypowiedzi jej przedstawicieli wynika, że przynajmniej w kwestii powiększenia sumy wolnej od podatku nie będzie sprzeciwu. Pozostaje więc jak najszybszy koniec pandemii. Termin jednak może być polityczny: przed wyborami samorządów w 2022 lub parlamentu w 2023 (chyba że coś je przyspieszy). Dlatego mówi się o początku 2022 roku.Kliknij w prawo, żeby zobaczyć kolejne wyliczenia >>>>archiwum
Udostępnij:
Jakie będą emerytury po wprowadzeniu programu "Nowy Ład" autorstwa Praw i Sprawiedliwości. Sprawdziliśmy ile mogą wynieść emerytury bez podatku, według najnowszych wyliczeń. Emerycie sprawdź już dzisiaj ile dostaniesz na konto brutto i netto po wprowadzeniu "emerytury bez podatku". Sprawdzamy też kto może liczyć na takie ulgi w płaceniu podatku i czy programem będą objęci wszyscy emeryci.

Emerytura bez podatku: komu, kiedy, przelicznik brutto/netto: porównanie teraz i bez podatku.

Emerytura bez podatku to byłyby kolejne zwolnienie z podatku, po tym jak od sierpnia 2019 roku nie płacą podatku młodzi, zatrudnieni na umowę o pracę lub umowę zlecenie. Emeryci zostaliby zwolnienie z podatku w ramach programy "Nowy Ład" którego wprowadzenie proponuje Prawo i Sprawiedliwość.

Sprawdź wyliczenia, ile wyniesie emerytura bez podatku

Nie do końca wiadomo, kiedy emerytura bez podatku miałby zacząć obowiązywać. Nieoficjalnie niektórzy mówią, że mógłby to być rok 2022, jednak jak na razie to tylko plotki, konkretów wprowadzenia emerytury bez podatku na razie brak.

Ile wynosiłaby Twoja emerytura bez podatku, jeśli pomysł wejdzie z życie. Sprawdź nasze wyliczenia emerytury bez podatku brutto i netto oraz kto możliwe liczyć na zwolnienie z takiego podatku.

Nowy Ład to plan zmian na czas pocovidowy, rodzaj programu odbudowy po kryzysie. Przewiduje takie elementy jak kolejne świadczenia dla rodziców, znaczący wzrost wydatków na ochronę zdrowia, inwestycje sportowe i świetlice na wsiach, ułatwienia w kupowaniu mieszkań przez młodych, a nawet zniesienie umów śmieciowych, a ponadto zmiany podatkowe:

  • podwyższenie drugiego progu podatkowego z 85.000 do 120.000 zł rocznie (zyskają zamożni);
  • podniesienie kwoty wolnej od podatku z 8.000 do 30.000 zł (zyskają biedni).

Emerytura bez podatku, ile wyniesie emerytura brutto i netto. "Emerytura bez podatku" już w 2022 roku?

Ta ostatnia obietnica oznacza zupełne zwolnienie z podatku dochodowego ponad 3 mln ludzi, ale nie pracujących (bo aż tak mało nie zarabiają), lecz emerytów – konkretnie aż 65 proc. z nich, bo aż tylu jest skrajnie biednych.

Sprawdź w 9 praktycznych odsłonach:

  • czy akurat ciebie uwolnią od podatku dochodowego;
  • ile na tym zyskasz na rękę w porównaniu z tym, co jest.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Emerytura bez podatku. Najnowsze wyliczenia brutto i netto. Takie będą emerytury po wprowadzeniu "Nowego Ładu" - Głos Koszaliński

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

j
jędrek
Ja to będzie wyglądać to życie pokaże, bo obecnie zdecydowanie lepiej, moim zdaniem prezentują sie PPK. Ktoś kto nie życie od pierwszego do pierwszego, to tego kosztu nawet nie odczuje, a na emeryturze, dodatkowe oszczędności mogą być wyjątkowo cenne.
J
Janmor
2 lipca, 09:41, Gość:

Nowy Wał. A co, emeryci nie korzystają z dóbr publicznych, że mają nie płacić podatku? Rozumiem, że opodatkowanie jałmużny nie ma sensu, ale emerytura jest wypłacana z wcześniej nieopodatkowanych składek i nie kwalifikuje się do miana zasiłku. Kolejne kupowanie elektoratu, za nasze pieniądze.

2 lipca, 10:52, Gość:

znowu kwik, bo nie będzie z czego kraść na karuzele VATowskie PO

Karuzele VAT-owskie młodego kapitalizmu i związanych z nim luk w przepisach, a nie PO. Przed PO też był PiS i też równo się działo. Wcześniej jeszcze inni, a właściwie ci sami, tylko inaczej posortowani. Nie przypisujmy tego żadnemu ugrupowaniu, bo w każdym są zarówno porządni ludzie, jak i fałszywi oraz pazerni. Ważne jest, aby wyłapać i ukarać wszystkie osoby, które piastując stanowiska publiczne, popełniły czyny mające znamiona przestępstwa defraudacji środków publicznych. Niezależnie od przynależności politycznej, bo to wcale nie jest żadne kryterium. Wyłapać i ukarać, a nie oczerniać bezpodstawnie lub na podstawie pogłosek, często tworzonych na potrzeby oponentów.

G
Gość
2 lipca, 09:41, Gość:

Nowy Wał. A co, emeryci nie korzystają z dóbr publicznych, że mają nie płacić podatku? Rozumiem, że opodatkowanie jałmużny nie ma sensu, ale emerytura jest wypłacana z wcześniej nieopodatkowanych składek i nie kwalifikuje się do miana zasiłku. Kolejne kupowanie elektoratu, za nasze pieniądze.

znowu kwik, bo nie będzie z czego kraść na karuzele VATowskie PO

Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie