Energa Adkonis Słupsk w finale Mistrzostw Polski U14 (zdjęcia)

Magdalena Olechnowicz
Słupscy koszykarze od piątku, 17 maja, walczyli w półfinale Mistrzostw Polski U14, który odbywał się w Toruniu.

W ciągu trzech dni młodzi zawodnicy Energa Adkonis Słupsk rozegrali trzy spotkania i odnieśli trzy zwycięstwa, co dało im pierwsze miejsce w półfinale i awans do finału Mistrzostw Polski U14.

W piątek nasi koszykarze pokonali po bardzo zaciętym spotkaniu zespół Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 77:76. W sobotę stosunkowo łatwo uporali się z zespołem TKM Włocławek 74:54. I w ostatnim spotkaniu pokonali gospodarzy - Twarde Pierniki Toruń 68:50.

Oprócz zespołu ze Słupska awans do finału wywalczył zespół z Torunia, który zajął drugie miejsce w półfinale.

Energa Adkonis Słupsk zagrali w składzie: Kacper Biernacki, Mateusz Biernacki, Alan Drożdż, Damian Gasperowicz, Filip Giec, Antoni Hubert, Kacper Kozłowicz, Maciej Olechnowicz, Bartłomiej Ptach, Szymon Sikora, Gracjan Świtalski, Kacper Żukowski.

Trenerem zespołu jest Robert Kozłowicz. Finałowy turniej odbędzie się w dniach 5-9 czerwca, miejsce spotkania poznamy we wtorek, 21 maja. Wierzymy w kolejne sukcesy naszych koszykarzy.