Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 69-82 (zdjęcia, wideo)

(krab)
Scott Morrison w walce z Corsleyem Edwardsem i Johnem Allenem. Akcji z ławki rezerwowych przygląda się Mantas Cesnauskis. Łukasz Capar
Po raz trzeci w tym sezonie Anwil Włocławek wygrywa z Energą Czarnymi. Słupski zespół przez trzy kwarty walczył jak równy z równym. W ostatniej części meczu Czarni opadli z sił i w złym stylu przegrali drugi z rzędu mecz o miejsca 1-6 w Tauron Basket Lidze.
Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 69-82 Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 69-82

Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 69-82

Kwarty: [23:24] [19:14] [18:26] [9:18]

Przez pierwsze trzy kwarty obie drużyny walczyły jak równy z równym. Czarnym nie udało się zdobyć bezpiecznej przewagi i kontrolować spotkania. Raz jeden, raz drugi zespół prowadził kilkoma punktami.

Dopiero w czwartej kwarcie było wiadomo który zespół jest lepszy tego niedzielnego wieczora. Przez pierwsze pięć minut ostatniej kwarty Czarni nie potrafili oddać skutecznego rzutu a Anwil powiększał przewagę z minuty na minutę.

Słupszczanom nie pomogło nawet to, że za pięć przewinień parkiet opuścił Corsley Edwards, center Anwilu. Nie trafiali za trzy i za dwa punkty, nie zbierali w ataku i obronie. wyglądali jakby zmęczyli się już spotkaniem.

To druga przegrana Energi Czarnych w walce o miejsca 1-6 w Tauron Basket Lidze przed rozgrywkami play-off.

Szczegółowa relacja z meczu oraz opinie trenerów i zawodników w poniedziałek, 19 marca w Głosie Pomorza. Gazety nie musisz kupować w kiosku, wystarczy jak zamówisz e-wydanie w wysokiej rozdzielczości KLIKNIJ TU