Energa Czarni Słupsk - Asseco Gdynia 101:58 (wideo)

Koszykarze Energi Czarnych mieli powody do zadowolenia po meczu.
Koszykarze Energi Czarnych mieli powody do zadowolenia po meczu. Łukasz Capar
Koszykarze Energi Czarnych Słupsk pokonali Asseco 101:58. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Demonte Harper, rzucił 21 punktów.

Dobry mecz skończył się w Słupsku po pięciu minutach. Po dobrych akcjach Asseco, w których świetną skutecznością popisywał się Filip Matczak (3/3 w rzutach za trzy) szkoleniowiec Energi Czarnych Donaldas Kairys poprosił o czas.

Przekazał zespołowi uwagi o tym, że już zaczął się mecz, że wypada lepiej i agresywniej bronić. I to poskutkowało. Matczak nie miał już takiej swobody, samotny na rozegraniu Kowalczyk (poobijany po ostatnich meczach Hickey nie wyszedł na boisko) był podwajany i atakowany już na swojej połowie, Szczotka zatrzymany pod koszem, nieskuteczny był Frasunkiewicz.

Czarni wzięli potężny rozpęd i zatrzymali się dopiero na końcowej syrenie. Przejechali się po osłabionych gościach, po drodze pozwalając na wejście na boisko i punktowaniu w obu zespołach młodym graczom. W Asseco był to Konopatzki (dużo energi i kilka punktów), a u gospodarzy najczęściej przyspawani do ławki rezerwowych Zywert (8 pkt), Rypiński (2 pkt), Sprengel (5 pkt). W tym kontekście dziwi, że nawet punktu w meczu szybko przypominającym raczej spotkanie przedsezonowe niż poważne starcie w lidze, punktu nie zdobył Greg Surmacz.

Konferencja po meczu: Energa Czarni

Konferencja po meczu: Asseco Gdynia