Energa Czarni Słupsk - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 83:77 (zdjęcia)

Zespół ze Słupska pokonał BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 83:77. Kibice wyproszeni z Gryfii.

Energa Czarni Słupsk - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: 30:16, 19:22, 17:20, 17:19.

Łatwo zbudowana przewaga w pierwszej kwarcie miała wpływ na przebieg meczu Energi Czarnych Słupsk z BM Sam Stal Ostrów Wielkopolski . Gospodarze wygrali ją 30:16. Już w pierwszych dziesięciu minutach Jerel Blassingame, rozgrywający ECS, miał 5 asyst.

– Bałem się , bo wiem, że jak dobrze pójdzie początek , to potem wcale tak samo iść nie musi – powiedział po meczu Donalda Kairys, szkoleniowiec Energi Czarnych. I miał rację, bo kolejne trzy kwarty wygrali goście. Za mało jednak by wygrać cały mecz.

Przyjezdni szybko musieli sobie radzić bez podstawowego centra, bo po niespełna siedmiu minutach Alexis Wangmene za faul na Jarosławie Mokrosie otrzymał dyskwalifikację i na tym mecz się dla niego skończył. Udanie zastępowali go jednak Christo Nikolov (10 pkt i 7 zbiórek w meczu) i Wojciech Żurawski (7 pkt, 4 zbiórki). Goście wykorzystywali uspokojenie Czarnych i zbyt szybkie myślenie o końcu meczu, a tak postawa zawsze się mści. Tak było i teraz, Stal do ostatnich minuty była w grze i zmuszała słupszczan do aktywności. Na szczęście celne trójki ( w pierwszej połowie na ponad 50 procentowej skuteczności ) i pod koniec (Jarosław Mokros!) pomogły Enerdze Czarnym wygrać.

Mokros zasługuje na osobny akapit, bo zagrał po raz kolejny kapitalne zawody: 11 pkt, 13 zbiórek, 2 asysty i gra na pozycjach od centra do niskiego skrzydłowego. - Łatał każda dziurę! - na pomeczowej konferencji prasowej gratulował mu sam szkoleniowiec.

Stal prowadził do boju nie schodzący ani na minutę z parkietu Millage, który im bliżej końca tym miał więcej swobody. Korzystał do bólu z tego że zawodnicy Czarnych Panter stracili siły, ale sam nie był w stanie wyszarpać wygranej z rąk gospodarzy.

Jeszcze w drugiej kwarcie z Gryfii została wyprowadzana duża grupa kibiców gości. Sekretarz zawodów dwukrotnie zwracał uwagę na jej niecenzuralne okrzyki w stronę sędziów. Nie pomogły prośby spikera, sprawa stanęła na ostrzu i porządkowi musieli zrealizować polecenie p. Torchały. Zobacz: Kolejny incydent z kibicami na meczu Energi Czarnych (wideo)

Energa Czarni – BM Slam Stal Ostrów 83:77 (30:16, 19:22, 17:20, 17:19).

Energa Czarni: Blassingame 21 (2), Campbell 16 (2), Seweryn 8 (2), Mokros 11 (3), Borowski 11, Mbodj 9, Cesnauskis 4, Surmacz 3.

BM Slam Stal: Ochońko 7 (1), Wangmene 4, Nikolow 10 Sroka 14 (1), Żurawski 7, Zębski 0, Millage 16 (3), Delaney 2, Suliński 1, Kaczmarzyk 6 (1).