Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 66:62

Rafał Szymański
Trudnym, bardzo trudnym rywalem okazała się dla koszykarzy Energi Czarnych Kotwica Kołobrzeg. Słupszczanie po wyrównanym meczu wygrali jednak 66:62.
Trudnym rywalem okazala sie dla koszykarzy Energi Czarnych Kotwica Kolobrzeg. Slupszczanie po wyrównanym meczu wygrali jednak 66:62.

Czarni Słupsk - Kotwica 66:62

Po początkowych 10 minutach wydawało się, że gospodarze po raz pierwszy prowadzeni w hali Gryfia przez Gaspera Okorna nie będą mieli kłopotów z kołobrzeżanami.

Od stanu 5:8, szczególnie za sprawą Bennetta, zaczęli zdobywać punkty.

Na początku drugiej kwarty po rzucie Straighta prowadzili już 24:10.

Jednak widać było, że przy coraz bardziej nieustępliwej grze Kotwicy słupszczanom trudno zdobywa się punkty.

Już w trzeciej kwarcie, po trójce Kikowskiego, Kotwica prowadziła, było tak także na początku czwartej odsłony(49:47).
Na szczęście w odpowiednim momencie zatrybił Cesnauskis, który trafił trzy trójki, udało się to także Straightowi i na 4 minuty przed końcem słupszczanie wypracowali przewagę 61:56, którą, wykorzystując rzuty wolne, dowieźli do końca meczu.

Widać jednak było, że oba zespoły mają w nogach ostatnie wydarzenia, gospodarze długi powrót z dalekiego wyjazdu z Jarosławia, goście przegrany mecz i dogrywkę z Asseco Prokomem Sopot.