Energa Czarni Słupsk - Turów Zgorzelec 67-65 (zdjęcia, wideo)

(res)
Łukasz Capar
Po niezwykle emocjonującym meczu Energa Czarni Słupsk pokonali Turów Zgorzelec we własnej hali. To drugie zwycięstwo z rzędu słupszczan w walce o miejsca 1-6 w Tauron Basket Lidze przed meczami play off.
Energa Czarni - Turów Zgorzelec

Energa Czarni pokonała Turów Zgorzelec 67:65. Wygrała, bo potrafiła rozbić strefę, konsekwentnie stawianą tego dnia przez gości. Mecz przebiegał bowiem w rytmie, którzy narzucili gracze ze Zgorzelca.

Słupszczanie musieli grać wolno, często do ostatnich sekund swoich akcji. W takiej grze zdecydowani lepiej na rozegraniu w Enerdze Czarnych czuł się doświadczony Mantas Cesnauskis, niż dynamiczny Stanley Burrell.

Skrót z meczu

To właśnie ten pierwszy zrobił różnicę na korzyść Energi Czarnych. W decydujących akcjach trafiał z rzutów osobistych, odważnie i skutecznie wchodził pod kosz i przede wszystkim mądrze rozpoczynał podaniami demontowanie zony gości.

Cały słupski zespół zasłużył na pochwałę, podobnie zresztą jak i Turów. Podopieczni Jacka Winnickiego bardzo chcieli wygrać i zagrali bardzo dobre zawody. Jednak szczegóły: celna trójka w ostatniej sekundzie akcji w II połowie Kikowskiego, 30 wymuszonych fauli, skuteczny w ostatnich minutach z gry i osobistych Cesnauskis, 14 asyst słupszczan przy 4 Turowa, decydowały o zwycięstwie słupszczan.

Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 67:65 (17:11, 11:23, 14:8, 25:23).

Energa Czarni Słupsk: Mantas Cesnauskis 19, Stanley Burrell 12, Scott Morrison 10, Zbigniew Białek 9, Paweł Kikowski 6, David Weaver 6, Darnell Hinson 3, Krzysztof Roszyk 2, Paweł Leończyk 0.

PGE Turów Zgorzelec: Daniel Kickert 21, David Jackson 12, Gustas Giedrus 9, Michał Chyliński 5, Konrad Wysocki 5, Aaron Cel 4, Michał Gabiński 3, Ronald Moore 2, Dallas Lauderdale 2, John Edwards 2.