Energa Czarni Słupsk - Zastal Zielona Góra 78:69 (zdjęcia, wideo)

Paweł Sikorski
Koszykarze Energi wygrali drugi mecz w turnieju.
Koszykarze Energi wygrali drugi mecz w turnieju. Łukasz Capar
Zwodnicy Energi Czarnych Słupsk wygrali drugi mecz podczas turnieju w Poznaniu. Tym razem pokonali Zastal Zieloną Górę 78:69 i tym samym zostali triumfatorami całych zawodów.
Zastal Zielona Góra- Czarni SlupskZastal Zielona Góra- Czarni Slupsk

Zastal Zielona Góra- Czarni Słupsk

Czarni dobrze rozpoczęli to spotkanie. Byli skuteczni, dzięki czemu rywale musieli przez cały czas gonić wynik.

Znacznie słabiej wyglądało w wykonaniu słupszczan kolejne 20 minut gry. Ekipa Adomaitisa jakby nieco opadła z sił, a ich akcje nie były już tak dynamiczne. Wykorzystali to zastalowcy, którzy odrobili część strat w drugiej kwarcie, a w trzeciej dołożyli jeszcze kilka punktów i wygrywali 58:56.

Ostatnie 10 minut należało jednak znowu do Czarnych Panter. W naszej ekipie brylował zwłaszcza Darnell Hinson, któy zdobył sześć bardzo ważnych punktów (w całym meczu był najlepiej punktującym zawodnikiem).

Energa Czarni Słupsk - Zastal ZIelona Góra 78:69 (21:11, 22:27, 13:20, 22:11)

Energa Czarni: Hinson 20, Leończyk 15, Weaver 10, Burrel 8, Morrison 8, Roszyk 7, Cesnauskis 6, Kikowski 2, Białek 2
Zastal: Lawal 14, Hodge 13, Nobles 9, Flieger 7, Foote 7, Dłoniak 6, Chanas 6, Stelmach 5, Rajewicz 2, M.Chodkiewicz 0.

W pierwszym meczu sobotniej odsłony turnieju w Poznaniu miejscowy PBG Basket podejmował Kotwicę. Poznaniacy wygrali mecz z drużyną z Kołobrzegu 82:75 i zajęli trzecie miejsce.

PBG Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg 82-75

PBG Basket: Kulig 20, Micić 14, Smorawiński 13, Comagić 12 (10 zbiórek), Sulowski 11, Parzeński 7, Nowak 5
Kotwica Kołobrzeg: Holmes 24, Sapp 22, Wichniarz 7, Ł. Diduszko 7, Kwiatkowski 4, Bajtus 4, Eglseder 4, Djurić 3