Energa Czarni wygrała we Wrocławiu 73:85

Rafał Szymański [email protected]
Jerel Blassingame w meczu ze Śląskiem był najlepiej podającym koszykarzem Czarnych Panter. Zaliczył 7 asyst. Łukasz Capar
Koszykarze Energi Czarnych Słupsk zwyciężyli w meczu Tauron Basket Ligi w hali Orbita ze Śląskiem Wrocław 73:85.

Długo musieli czekać słupscy kibice na płynną i skuteczną grę swojego zespołu we Wrocławiu. Zawodnicy Czarnych Panter, podobnie jak w poprzednim meczu w Tarnobrzegu, załatwili sprawę zwycięstwa dopiero w ostatniej kwarcie.

W pierwszych minutach Energa Czarni była bardzo skuteczna z dystansu, co ustawiło wynik. Trójki Jarosława Mokrosa i Jerela Blassingame’a, potem Łukasza Seweryna pomogły słupskiemu zespołowi utrzymywać kilkupunktową przewagę. Przyjezdni byli skuteczniejsi w rzutach z gry, lepiej zastawiali kosze (aż 7 zbiórek w pierwszej odsłonie Mokrosa, na 18 całego zespołu), grali efektowniej (imponujący wsad Kacpra Borowskiego po podaniu Blassiname’a).

Gorzej, że już do przerwy po trzy przewinienia mieli podkoszowi Mbodj i Jackson, przez długi czas niedokładny był Harper, bardzo chaotyczny JBlassingame, a słupszczanie mieli aż 9 strat. Trójki też przestały z czasem wpadać.

W drugiej odsłonie słupszczanie mocniej pracowali w defensywie, skuteczny Williams był nawet potrajany, gdy dostawał piłkę pod koszem. Mając cztery przewinienia musiał być ostrożny, a jeśli odgrywał do kolegów na obwód, wrocławianie rzadko trafiali za trzy.

Przeciwnie słupszczanie. O ile w trzeciej kwarcie wciąż mieli jeszcze dużo strat (Harper w całym meczu aż 5 – to jego rekord sezonu), z których Śląsk zdobywał punkty, to w czwartej znów im wiele wychodziło. Wpadały trójki (Mokros!), płynniej i skuteczniej grał Harper, mimo gry z 4 przewinieniami dobrze zbierali Jackson i Mbodj. Taką postawą przełamali mecz i łatwo odjechali gospodarzom.

Śląsk Wrocław – Energia Czarni Słupsk 73:85 (18:23, 17:18, 23:23, 15:21)

Śląsk: Han 5 (1), Williams 19, Ikovlev 12 (2), Jarmakowicz 8, N. Kulon 4, Jankowski 14 (3), Chanas 2, Kowalenko 7 (1), Wnętrza 2.

Energia Czarni: Blassingame 10 (2), Harper 24 (1), Jackson 10, Seweryn 9 (3), Mokros 14 (4), Borowski 4, Mbodj 11, Surmacz 3 (1).