Energa Frages Czarni Słupsk z brązowym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3!

Michał Piątkowski
19 czerwca w Warszawie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kat. U15 w koszykówce 3x3.

Prawo startu wśród najlepszych 16 zespół w Polsce uzyskali zawodnicy Energa Frages Czarni Słupsk, którzy wygrali Mistrzostwa Pomorza.

W fazie grupowej słupszczanie w pierwszym meczu wygrali z UKS Piątka Ostrów Wielkopolski 19:15. W drugim meczu ulegli koszykarzom Pivot Piastów 12:15. W ostatnim grupowym pojedynku Czarni pokonali MKK Pyra Poznań 17:13 i z 2 miejsca awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw. W pojedynku o awans do najlepszej czwórki w Polsce słupszczanie zdecydowanie pokonali zespół Ochotę Team Warszawa 21:9.

W meczu półfinałowym nasi koszykarze nieznacznie i po zaciętej walce ulegli zawodnikom Gim92 Warszawa 21:18. W ostatnim pojedynku o trzecie miejsce Mistrzostw Polski słupszczanie pokonali UKS Piątka Ostrów Wielkopolski 21:18.

Brązowi medaliści Mistrzostw Polski grali w składzie: Oskar Baczyk, Oliwier Grad, Michał Kozioł i kapitan zespołu Nikodem Oleksy. Trenerami zespołu zespołu są: Przemysław Słapik i Robert Kozłowicz