Energa Laminopol blisko sprawienia dużej niespodzianki

Red
Juniorzy Energii Laminopol nieznacznie (61:65) ulegli faworytowi rozgrywek U17, zespołowi SMS PZKOSZ Władysławowo.

Słupszczanie bardzo słabo rozpoczęli sobotnie spotkanie. Po 3 minutach przegrywali 2:11. Trener Mirosław Lisztwan zmuszony był wziąć czas i przypomnieć zawodnikom przedmeczowe założenia.

Gra uległa poprawie i w 8 minucie II kwarty goście prowadzili tylko 28:26. Jednak zbyt szybkie decyzje rzutowe gospodarzy w końcówce pierwszej połowy pozwoliły drużynie z Władysławowa powiększyć nieznacznie przewagę (35:28). Po przerwie gra była cały czas wyrównana i na siedem minut przed końcem meczu na tablicy był remis (49:49).

W samej końcówce gościom udało się odskoczyć na 7 oczek. Naszym zawodnikom brakowało sił, ponieważ musieli przez cały mecz grać w okrojonym składzie (trzech zawodników zmogła choroba). Do końca walczyli o korzystny wynik i 20 sekund przed końcem mieli stratę 2 punktów (61:63). Przyjezdni trafili jednak dwa rzuty wolne i mogli się cieszyć ze zwycięstwa.