Energa Markos z awansem do ćwierćfinału Mistrzostw Polski U15

Agnieszka Żukowska
Energa Markos z awansem do ćwierćfinału Mistrzostw Polski U15 Agnieszka Żukowska
W drugim meczu strefowym, w sobotę 20.03.2020 roku w hali sportowej przy ulicy Banacha słupszczanie podejmowali drużynę JAR z Elbląga.

W starciu z vice liderem w tabeli okręgu warmińsko-mazurskiego słupszczanie byli nie do pokonania. Pierwsza kwarta meczu należała do gości (I 19:20) i wcale nie zapowiadało się na wygraną. Przez pierwszą część gry meczu nie było pewne, czy gospodarze wiedzą, po co weszli na parkiet. Straty piłek, niecelne rzuty, przegrane pojedynki 1x1 i wiele innych błędów były konsekwentnie wykorzystywane przez gości. Jednak jasne komunikaty od trenera poskutkowały i ostatnie dwie minuty I kwarty słupszczanie poświęcili na odrobienie strat. W drugiej kwarcie, po kolejnych korektach od trenera nasi kadeci szybko odbudowali straty i wyszli na prowadzenie (II 27:9). Przerwa pozwoliła zawodnikom odpocząć i przyswoić kolejne wskazówki od trenera. Zwiększyli tempo gry i wrócili do szybkiego ataku. Zdobywali punkt po punkcie, a skuteczność obrony nie pozwoliła elblążanom choćby na chwilę zmniejszyć przewagi do gospodarzy (III 17:9). W czwartej kwarcie gości wykazywali już duże zmęczenie fizyczne dzięki czemu słupszczanie bardzo łatwo zwiększyli przewagę do 45 punktów (IV 30:10). Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 93:48.
To drugie, wysokie zwycięstwo w rozgrywkach strefowych oraz rozkład wyników w tabeli rozgrywek strefowych zagwarantowały naszej drużynie miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski U15.