Energa Przekładnie pokonała GAK Gdynia. Wyniki koszykarskie słupskich drużyn

Swoje mecze rozegrały młodzieżowe zespoły Energi Basket Słupsk.

Juniorzy starsi Energa MJMS Słupsk byli o krok od zwycięstwa z Treflem Sopot. z którym jednak przegrali 78:79 (23:19, 14:17, 12:23, 19:9, d: 10:11).

Bardzo dobry mecz rozpoczynający sezon zagrali juniorzy starsi Energa SA MJMS Nieruchomości Słupsk. Podejmowali na własnym boisku zawodników Trefla 1LO Sopot. Od samego początku trwała twarda walka o każdą piłkę i do przerwy wynik był minimalnie korzystniejszy dla słupszczan (37:36). W połowie trzeciej kwarty goście odskoczyli na 13 punktów i była to ich najwyższa przewaga w meczu. Zawodnicy gospodarzy od tego momentu systematycznie odrabiali straty. W ostatniej minucie doprowadzili do remisu. Gracze Energa MJMS mogli jeszcze wygrać w regulaminowym czasie, ale rzut wolny i rzut za 3 punkty okazały się niecelne (68:68). W dogrywce sopocianie uzyskali przewagę na minutę przed końcem i utrzymali ją do końca. Ostateczny wynik 79:78 dla Trefla.

Energa MJMS Słupsk: Oleksy 31, M. Olechnowicz 12, Machała 8, Piątkowski 8, Wasilewski 7, Kozłowicz 6, Sikora 4, Palimonka 2 Kasperek 0, Zach 0.

Trefl 1LO Sopot: Nagel 21, Jaszczerski 19, Gurtatowski 12, Toczek 11, B. Olechnowicz 7, Kowalski 3, Adamiec 2, Krzebietke 2, Rarowski-Geckler 2, Kossakowski 0, Wojtyka 0.

W lidze juniorów Energa Laminopol pokonała na wyjeździe Bryzę SP Kowale 134:48 (36:13, 31:16, 27:10, 40:9).

Punkty dla Energi: Kacper Kozłowicz 36, Szymon Sikora 21, Maciej Olechnowicz 19, Jakub Wasilewski 19, Jan Pluta 16, Mateusz Magiński 9, Michał Kozioł 7, Nikodem Oleksy 7.

W lidze kadetów Energa Frages wygrała z Bryzą Pruszcz Gdański 73:45 (12:19, 20:4, 22:10, 19:12).

Punkty dla Energi: Oskar Baczyk 30, Piotr Śpiechowicz 10, Michał Kozłowicz 8, Maksymilian Maćkowiak 7, Jakub Literski 7, Mikołaj Sznytko 6, Daniel Słomczyński 5.

W lidze młodzików Energa Przekładnie pokonała GAK Gdynia 100:40 (26:11, 28:9, 25:9, 21:11).

Punkty dla Energi: Piotr Pietraś 38, Igor Pawłowski 16, Filip Mazur 12, Bartosz Baczyk 8, Adam Matysiuk 8, Igor Mazur 6, Jan Wojciechowski 6, Gracjan Piekarek 4, Jakub Fabich 2.