Etiopczyk Erkolo Ashenafi wygrał w Lęborku

(res)
Erkolo Ashenafi z Etiopii
Erkolo Ashenafi z Etiopii echodnia.eu / archiwum
Na listę triumfatorów XX Międzynarodowego Maratonu Ekologicznego pamięci Tomasza Hopfera w Lęborku wpisał się 26-letni Erkolo Ashenafi z Etiopii.

Zwycięzca pokonał dystans 42 kilometry i 195 metrów w czasie 2.27.14 godz. Za ten wyczyn Etiopczyk skasował 3000 zł. Na drugim miejscu finiszował lęborczanin Adam Thiel. 39-letniemu maratończykowi na mecie zmierzono czas 2.30.50 godz.

Z grona kobiet najszybszą maratonką okazała się 32-letnia Arleta Meloch (Olimpia Grudziądz). Triumfatorka osiągnęła rezultat 2.50.00 godz. i zainkasowała 3000 zł.. Jako druga finiszowała Halina Karnatsevich. Biegaczka z Białorusi miała czas 3.07.02 godz.