Eurovolley 2017. W półfinale Niemcy niespodziewanie wygrali z Serbami

Artur Bogacki
Serbia - Niemcy
Serbia - Niemcy Andrzej Banaś/ Polska Press
W pierwszym półfinale mistrzostw Europy siatkarzy Niemcy w Tauron Arenie Kraków wygrali 3:2 z faworyzowanymi Serbami. W niedzielę powalczą o złoto.

W pierwszym secie Serbowie zwyciężyli na przewagi, a w drugim już rozbili Niemców. Wówczas pewnie mało kto stawiał, że wypuszczą zwycięstwo z rąk. Emocje jednak wróciły, bowiem nasi zachodni sąsiedzi wygrali trzecią partię.

W czwartym secie walka była bardzo wyrównana. Serbowie prowadzili 14:12, później przegrywali 17:18, by w końcówce znów być w lepszej sytuacji. Po ataku Srecko Lisinaca mieli piłkę meczową, ale Niemcy się obronili, zresztą później to powtórzyli. A swoją pierwszą szansę na doprowadzenie do tie-breaka wykorzystali, blokując rywala (25:27).

W decydującej odsłonie prowadzenie kilkukrotnie się zmieniało, na przerwie technicznej było 7:8. Po powrocie na parkiet Serbowie zdobyli trzy kolejne punkty, by... następnie stracić trzy i przegrywać (10:11), wkrótce nawet 2 punktami (11:13, 12:14). Pierwszego meczbola obronili, później mieli piłkę po swojej stronie, lecz Uros Kovacević został zablokowany.

Dla zwycięzców najwięcej punktów zdobył Gyoergi Grozer - 20, dla pokonanych Uros Kovacević - 19.

Serbia - Niemcy 2:3 (26:24, 25:15, 18:25, 25:27, 13:15)
Serbia:
Jovović, Luburić, Petrić, Kovacević, Podrascanin, Lisinac, Majstorović (libero) oraz Buculjević, Skundrić, Atanasijević, Katić, Okolić, Stanković.
Niemcy: Andrei, Grozer, Kampa, Fromm, Kaliberda, Krick, Zenger (libero) oraz Zimmermann, Hirsch, Boehme, Schott.

Bartosz Kurek ocenia wynik reprezentacji Polski w ME

Autor: Artur Bogacki

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Eurovolley 2017. W półfinale Niemcy niespodziewanie wygrali z Serbami - Gazeta Krakowska