Działająca w Lęborku firma Farm Frites Poland została nagrodzona medalem i dyplomem oraz statuetką "Perła Jakości".

Kilka dni temu w Krynicy-Zdroju odbyło się Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności oraz gala podsumowująca XI edycję Programu Najwyższa Jakość QI 2017. Podczas tego wydarzenia Farm Frites Poland, potentat w produkcji mrożonych produktów z ziemniaków, zostało nagrodzone medalem i dyplomem "QI 2017" (QI - Quality International) oraz statuetką "Perła Jakości". Nagrody odebrały: Małgorzata Koniuszy, szef ds. zapewnienia jakości oraz Joanna Dawidowska, szef ds. kontroli jakości.

Program Najwyższa Jakość QI od 11 lat wspiera i inicjuje projakościowe postawy w firmach i instytucjach w naszym kraju. Przedsięwzięcie skupia firmy małe, średnie i duże, a także instytucje użyteczności publicznej wokół idei zarządzania jakością i wykorzystywania nowoczesnych technik zapewnienia jakości.

Jednym z celów programu, który stawiają przed sobą organizatorzy jest zwiększanie konkurencyjności na rynkach europejskich i światowych polskich instytucji, producentów i usługodawców, a przede wszystkim wytwarzanych przez nich wyrobów i usług o najwyższych parametrach jakościowych.

Farm Frites Poland SA działa od 1994 roku w Lęborku. Zatrudnia ponad 200 pracowników, a rocznie produkuje ponad 200 tys. ton frytek, placków i płatków z ziemniaków.