Fartowna trzynastka i jest mistrzostwo Polski

Za nami kolejna odsłona 21. Regat Volvo Gdynia Sailing Days, w których rozstrzygnęła się rywalizacja w mistrzostwach Polski w olimpijskiej klasie 470. Z grona piętnastu załóg najwięcej powodów do radości mieli Seweryn Wysokiński (Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka) i Hanna Dzik (YKP Gdynia), mimo że momentami na Morzu Bałtyckim przeżywali bardzo nerwowe chwile.

Dopiero w ostatnim wyścigu załoga ustecko-gdyńska zapewniła sobie upragnione zwycięstwo i złoty medal w grupie seniorów. Przy okazji wygrali także kategorię młodzieżową. Wielkie brawa za determinację, która zapewniła wielki sukces. Trzeba dodać, że “13”, bo z takim numerem na żaglu pływali Wysokiński z Dzik, okazała się dla nich bardzo szczęśliwa i fartowna.

To pierwszy tytuł mistrza Polski tej pary żeglarskiej. Oboje wcześniej mieli już pierwszy wspólny sukces. Należy przypomnieć, że 21-letni ustczanin Wysokiński i dwudziestoletnia gdynianka Dzik pływają razem od maja ubiegłego roku, a już w lipcu właśnie 2019 roku na wodach Morza Adriatyckiego u wybrzeży Słowenii wywalczyli w tej klasie brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata.

W Gdyni drugie miejsce zajęli Kacper Paszek i Tomasz Lewandowski (Fundacja Yacht Klub Junga Olsztyn). Trzecią pozycję wywalczyli Agnieszka Łapińska (AZS Uniwersytet Warszawski) i Bartosz Reiter (Fundacja Yacht Klub Junga Olsztyn).

- Cieszę się, że udało się triumfować w klasyfikacji generalnej po ciężkich warunkach kręcącego i niestabilnego wiatru. Moja załogantka Hania była w świetnej formie. Zdobyliśmy łącznie dwa złote medale w kategorii seniorów i w miksie (formuła ta będzie obowiązywała na IO 2024 w Paryżu). To były moje drugie regaty w tym sezonie - wyznał ozłocony i bardzo dumny ustczanin Seweryn Wysokiński. Ten żeglarz to sportowa wizytówka Ustki