Fatalna gra w obronie

(mars)
Piłka ręczna. I liga kobiet. W 10. kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłkarki ręczne AZS Politechnika Koszalińska przegrały na wyjeździe z Cracovią Kraków 26:30 (14:16). O porażce koszalinianek zadecydowała przede wszystkim fatalna gra w obronie.

Początek meczu należał do Cracovii, która po pięciu minutach prowadziła 5:1. Akademiczki ruszyły do odrabiania strat i w 12 minucie był remis 6:6, a trzy minuty później koszalinianki uzyskały dwie bramki przewagi (8:6). W drugim kwadransie ponownie skuteczniejsze okazały się krakowianki. Po przerwie, w 37 minucie, akademiczki przegrywały jedną bramką (17:18), ale w kolejnych minutach zagrały fatalnie i na kwadrans przed końcem na tablicy był wynik 25:18 dla Cracovii. Koszalinianki ponownie zabrały się do odrabiania strat. W 54 minucie przegrywały 24:27, ale później popełniły zbyt wiele błędów i zasłużenie zeszły z parkietu pokonane.
- Był to najgorszy mecz mojej drużyny w tym sezonie - powiedział trener AZS Politechnika Jerzy Woliński. - Zawiodła gra w obronie i rywalki bezkarnie zdobywały kolejne bramki. W meczu z Cracovią nie zagrała kontuzjowana Jagoda Perzyńska, a w pierwszej połowie urazu doznała bramkarka Agnieszka Janko. Mimo kontuzji Agnieszka wychodziła do obrony rzutów karnych i dwukrotnie obroniła strzały rywalek.
AZS Politechnika Koszalińska: Janko, Hauzer; Chmiel - 7, Nowak - 6, Tałaj - 6, Jadach - 1, Zaremba, Szostakowska - 2, Czyczyn - 1, Pokorowska - 2, Kowalska, Korzeb - 1.

Słupia płynie w dół

W Warszawie pierwszoligowe piłkarki ręczne miejscowej Ochoty pokonały słupską Słupię 28:26 (15:13).
Początek meczu układał się po myśli słupszczanek, które przejęły inicjatywę i w 6 minucie prowadziły 5:2, a w 18 minucie 11:6. Warszawianki nie zraziły się tym i zaczęły odrabiać straty. Na trzy minuty przed końcem I połowy doprowadziły do remisu 13:13, a następnie dwa razy trafiły do słupskiej bramki. W drugiej połowie Słupia nie mogła sobie poradzić z agresywnymi gospodyniami. Z minuty na minutę miejscowe powiększały przewagę. W 51 minucie Ochota "odskoczyła" na 25:20. Ambitne słupszczanki zaczęły odrabiać dystans punktowy. W 56 minucie przegrywały już tylko 25:26. Niestety, w końcówce słupskiej "siódemce" zabrakło sił do zniwelowania strat. Dla Słupi gole zdobyły: Adriana Chudzik - 10, Paulina Wasak - 6, Marta Sokołowska - 6, Izabela Nasierowska - 4. Ponadto grały: bramkarka - Katarzyna Kiliszewska oraz zawodniczki w polu - Anna Myślińska i Aleksandra Głodek.

Wyniki 10. kolejki:

Ochota Warszawa - Słupia Słupsk 28:26 (15:13), MKS Zgierz - SMS Gliwice 21:19 (9:6), AZS AWF Poznań - AZS AWF Katowice 20:31 (9:16), Beskid Nowy Sącz - Sokół Żary 17:25 (7:13), Gościbia Sułkowice - AZS AWF Wrocław 21:16 (13:7), Cracovia Kraków - AZS Politechnika Koszalin 30:26 (16:14).