Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ferie zimowe w Słupsku i Ustce. Zaplanuj zimowy wypoczynek

Kinga Siwiec
Archiwum / Zdjęcie poglądowe
Ferie w województwie pomorskim przypadają na drugą połowę stycznia. W tym czasie odbywać się będą spotkania, warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Ferie z Bałtycką Galerią Sztuki Współczesnej

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej organizuje ferie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia będą się odbywać w Słupsku i w Ustce a uczestnicy podzielą się na grupy wiekowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

W pierwszym tygodniu ferii zajęcia odbywać się będą w Słupsku. 13,14 i 15 stycznia dzieci w wieku 6-12 lat mogą wziąć udział w warsztatach artystycznych z zakresu designu. Warsztaty odbywać się będą w Galerii Kameralnej przy ul. Partyzantów 31a w Słupsku w godz. 11-14. Zgłaszać się można do Joanny Żuraw poprzez numer telefonu 515 089 986 lub mailowo na adres: [email protected]. 16 i 17 stycznia warsztaty przeznaczone będą dla dzieci w wieku 12-15 lat. Będą to dwudniowe zajęcia w Baszcie Czarownic. Warsztaty nawiązywać będą do aktualnie prezentowanej w Baszcie wystawy edukacyjnej dzieci „Podwórko sztuki”.

Warsztaty odbywać się będą w Baszcie Czarownic przy al. F. Nullo 8 w Słupsku w godz. 11- 13. Zgłaszać się można do Małgorzaty Różańskiej poprzez numer telefonu 515 089 698 lub mailowo na adres: [email protected].

W drugim tygodniu ferii warsztaty przeniosą się do Ustki. Obie propozycje przeznaczone będą dla starszej grupy dzieci w wieku 12-15 lat.

Pierwsze będą zajęcia „Taka akcja animacja” - dwudniowe warsztaty łączące fotografię z filmem. W trakcie zajęć dzieci wykonywać będą zdjęcia, na bazie których stworzą później film animowany. Zajęcia odbywać się będą 20 i 21 stycznia w godz. 12-14 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1a. Zgłaszać się można do Krzysztofa Tomasika poprzez numer telefonu 515 089 686 lub mailowo na adres: [email protected].

Ostatnią propozycją Bałtyckiej Galerii Współczesnej są warsztaty w pracowni rzeźby i ceramiki. Warsztaty pozwolą zapoznać się ze sposobami ręcznego tworzenia ceramiki zdobionej angobą.

Trwa głosowanie...

Czy Twoje dziecko skorzysta z feryjnych zajęć organizowanych w Słupsku?

Zajęcia odbywać się będą od 22 do 24 stycznia w godz. 12- 13.30 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1a. Zgłaszać się można do Michała Żesławskiego poprzez numer telefonu 530 558 750 lub mailowo na adres: [email protected].

Półkolonie w Trzech Falach Słupski Park Wodny Trzy Fale także przygotował swoją ofertę. Skorzystać z niej mogą dzieci w wielu od 6 do 12 lat. Zajęcia, które przygotowali organizatorzy, odbywać się będą w dwóch turnusach – od 13 do 17 stycznia oraz od 20 do 24 stycznia. Program zakłada zajęcia od godz. 10 do 16. W tym czasie dzieci spędzą 3 godz. dziennie na basenie. Przewidziane są także lekcje nauki pływania, animacje, gry i zabawy sportowe i zręcznościowe, zajęcia plastyczne, a nawet elementy żeglarstwa i nauki samoobrony. W cenie półkolonii będą również trzy posiłki dziennie – drugie śniadanie, obiad oraz deser.

Uczestnicy podzieleni zostaną na grupy wiekowe – od 6 do 8 lat oraz od 8 do 12 lat. Na półkolonie organizatorzy przewidzieli 60 miejsc a zapisy przyjmowane są do 7 stycznia do godz. 12. Cena jednego turnusu za jedno dziecko wynosi 400 zł. Za dwoje dzieci (rodzeństwo) zapłacimy po 350 zł. Jeśli natomiast chcemy zapisać dziecko na oba turnusy, to zapłacimy 700 zł.

Ferie w Muzeum Pomorza Środkowego Zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych prowadzić będzie też Muzeum Pomorza Środkowego.

Spotkania trwać będą przez pełne dwa tygodnie – od 13 do 26 stycznia.

Program:

- 13 stycznia „String art” - String art to technika wyplatania obrazów z kolorowej włóczki, muliny lub nici na papierze, ścianie, ramkach lub deskach. Od 9 lat.

- 14 stycznia „Niech gra muzyka!” - Dzieci stworzą kapelę ludową, grając na własnoręcznie skonstruowanych instrumentach. Od 7 lat.

- 15 stycznia „Słupscy osadnicy to my” - Jak wyglądały trudne wojenne losy tych, którzy przybywali na Pomorze po 1945 roku?Dzieci wcielą się w role powojennych mieszkańców miasta i odpowiedzą na te pytanie, tworząc unikalną historyczną opowieść. Od 7 lat.

- 16 stycznia „Decoupage i fotografie na drewnie” - Wykorzystując dwie techniki zdobnicze, dzieci ozdobią przedmiot z drewna. Można przynieść na pendrivie jedną fotografię, która ma zostać użyta. Od 8 lat.

- 17 stycznia „Nie tyko książęce twarze” - Warsztaty, łamigłówki i konkurencje pod bacznym okiem Gryfitów. Od 9 lat.

- 18 stycznia „Malowane drewno” - Uczestnicy na początku zajęć przygotują fragmenty drewna, wygładzając je papierem ściernym, a następnie stworzą na nich obrazy. Od 8 lat.

- 19 stycznia „StasiowoIgnasiowe wariacje” -Dzieci poznają rodzaje sztuki, jakimi fascynował się Witkacy. Od 7 lat.

- 20 stycznia „Kochana Babciu, Kochany Dziadku!” - Zajęcia o tym, jak ważne jest to, skąd pochodzimy i czego możemy nauczyć się od starszych. Od 7 lat.

- 21 stycznia „Złapane sny” - Uczestnicy zajęć stworzą niepowtarzalne łapacze snów. Od 10 lat.

- 22 stycznia „Smaki sztuki” Zajęcia praktyczne w oparciu o nowe wystawy znajdujące się w Spichlerzu Białym. Od 6 lat.

- 23 stycznia „W kaligraficznym skrócie” - Tradycje tworzenia pisma, począwszy od pióra gęsiego. Od 8 lat.

- 24 stycznia „Żywe obrazy” - Dzieci po analizie jednego z wybranych obrazów z kolekcji MPŚ będą miały szansę ożywienia obrazu poprzez próbę jego odtworzenia podczas zajęć. Od 7 lat.

- 25 stycznia „Już karnawał włożył maskę, drzwi otworzył z hukiem, z trzaskiem!” - Dzieci wykonają maskę na karnawałowy bal oraz poznają tradycje i zwyczaje karnawałowe. Od 6 lat.

- 26 stycznia „Bal na zamku” Spotkanie współczesnych księżniczek i rycerzy, wspólne pląsy i zabawy.

Zapraszamy w stroju balowym w dowolnej interpretacji. Od 5 lat. Spotkania odbywać się będą codziennie od godz. 12 do 14. Wstęp na jedno spotkanie kosztuje 8 zł. Dzieci przychodzących indywidualnie nie obowiązują zapisy, ale grupy zorganizowane przyjmowane będą tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu. Można to zrobić pod nr. tel. 59 842 40 81.

Zobacz także: W gminie Słupsk dzieci nie nudzą się w czasie ferii

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza