Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal "Scena Wolności" rusza już w najbliższy czwartek

Daniel Klusek
„Zakonnice odchodzą po cichu” zobaczymy w piątek
„Zakonnice odchodzą po cichu” zobaczymy w piątek
Przez cztery dni w Słupsku trwać będzie festiwal Scena Wolności. Zobaczymy dziesięć współczesnych spektakli.

„Scena wolności” potrwa od 20 do 23 września. Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy, koncerty, imprezy, panele dyskusyjne, a impreza zakończy się uroczystą galą z wręczeniem Bursztynowych Niedźwiedzi.

Program festiwalu

Czwartek, 20 września

„Tlen” (Nowy Teatr w Słupsku) - mała scena, godz. 17.30. Główny bohater zabija z potrzeby metafizycznych przeżyć. Poszukuje miłości, która pozwala mu oddychać. Przypowieść o moralności, egzystencji i brutalnej rzeczywistości, zabierającej powietrze.
„Caryca Katarzyna” (Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach) - duża scena, godz. 19. Przedstawienie stawia szereg pytań o to, co wyznacza tzw. historyczną prawdę i stanowi o niepodważalności pewnych modeli narracji o przeszłości. Spektakl posługuje się losami carycy Katarzyny jako rodzajem metafory, mającej odsłonić mechanizmy pisania i produkowania historii.

Piątek, 21 września
„Zakonnice odchodzą po cichu” (Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu) - mała scena, godz. 17.30. Tematem spektaklu jest powołanie, rozumiane zarówno w kontekście sacrum jak i profanum, poprzez służbę Bogu, aż po etos aktora.
„Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” (Nowy Teatr w Słupsku) - duża scena, godz. 19. Parcha i Dżina poznają się na imprezie zorganizowanej pod hasłem „bieda”. Żart staje się początkiem pełnej przygód i przedziwnych spotkań podróży do Warszawy.

Sobota, 22 września
„Trololo” - przesłania najjaśniejsze (Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu) - teatr Tęcza, godz. 16. Scenariusz spektaklu zmontowano z internetowych postów, komentarzy i memów znalezionych w sieci.
„Lubiewo” (Teatr Nowy Proxima w Krakowie) - mała scena, godz. 17.30. Starzejący się homoseksualiści: on - Patrycja i on - Lukrecja, którzy w latach swojej świetności „polowały” w parku na heteroseksualnych mężczyzn, zostają zamknięte w swojej przeszłości.

„Kochanie, zabiłam nasze koty” (Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie),- duża scena, godz. 19. Spektakl będący nieprzerwanym utworem muzycznym, tworzy galerię postaci - młodych ludzi w przestrzeni miasta, poszukujących przyjaźni, miłości, samych siebie.

ZOBACZ TAKŻE: Sąd rozstrzygnie, czy słupszczanie zobaczą "Klątwę"

Niedziela, 23 września
„Czekamy na sygnał” (Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie / Stowarzyszenie Aktorzy po Godzinach) - teatr Rondo, godz. 16. Opowieść o trudnym doświadczeniu dzisiejszych pięćdziesięciolatków, któremu towarzyszyła muzyka punkowa i alternatywna.

„Dyktanda” (Teatr Barakah w Krakowie) - mała scena, godz. 17.30. Historyjki pełne czarnego i absurdalnego humoru, z dodatkiem ironii, składające się z ortograficznych pułapek.

„Klątwa” (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie) - duża scena, godz. 19. Gdy związek Kościoła i państwa wydaje się nierozerwalny, a władza organów kościelnych próbuje wpłynąć na funkcjonowanie świeckich instytucji oraz na decyzje jednostek, twórcy sprawdzają, czy opór wobec tego jest jeszcze możliwy.
O bilety w cenie 25-40 zł można pytać w Nowym Teatrze.

ZOBACZ TAKŻE: Sąd rozstrzygnie, czy słupszczanie zobaczą "Klątwę"

W Klubie Dom Ówka w ramach imprez towarzyszących w czwartek o godz. 22 rozpocznie się koncert SzymonMówi. W piątek o godz. 22 zagra tam grupa Ze Velocipedes i jej przyjaciele. W sobotę o godz. 22 pojawi się Gang Śródmieście. Za okazaniem biletu z festiwalu wejście jest bezpłatne. Pozostałe osoby płacą w czwartek i piątek 10 zł, a w sobotę 25.

ZOBACZ TAKŻE: Sąd rozstrzygnie, czy słupszczanie zobaczą "Klątwę"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza