Festiwal Zdrowia w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku...

  Festiwal Zdrowia w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku [zdjęcia]

  RED

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Festiwal Zdrowia w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku [zdjęcia]
  1/47
  przejdź do galerii

  ©ZSI Słupsk

  W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbył się Festiwal Zdrowia – impreza propagująca edukację w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem słupszczan – w imprezie wzięło udział blisko 200 osób.
  Celem imprezy była powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, praktyczne promowanie postaw prozdrowotnych oraz żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej. Na uczestników Festynu Zdrowia czekało wiele atrakcji. Swoje produkty zaprezentowali producenci żywności ekologicznej i regionalnej oraz nauczyciele i uczniowie z ZSI w Słupsku.
  Odbyły się też gry i zabawy dla dzieci, pokazy filmów edukacyjnych oraz konkursy. Wydarzenie odbyło się z udziałem zaproszonych gości: rodziców uczniów, mieszkańców miasta, władz lokalnych oraz specjalnych gości. W imprezie wzięło udział blisko 200 osób.

  Swoje produkty wystawili m.in.: słupski sklep oferujący produkty konopne „Kwiat Konopi”, „Piekarnia z Jaracza”, „Pasieka pod lipami” (najwyższej jakości produkty pszczele z gospodarstwa pasiecznego Państwa Oli i Dariusza Cylupów), „Kisiciele” - kiszonki Pana Marcina Kisielewskiego oraz wielu innych lokalnych producentów. Ponadto uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku przygotowali swoją ofertę kulinarną: szaszłyki owocowe i warzywne, koktajle owocowe, ciasta marchewkowe i szpinakowe, ekologiczne wafle, różne rodzaje pizz owocowych, ciasteczka zbożowe, dietetyczne babeczki i zdrowe batoniki.

  Festyn Zdrowia w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbył się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na Zdrowie”, w którym szkoła bierze udział. Imprezę w Słupsku przygotowała Drużyna „Eko Skwarki”, prowadzona przez Panią Monikę Skwarek, nauczycielkę matematyki w ZSI w Słupsku.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!