Finał nie dla Czarnych. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław

Michał Piątkowski
Finał nie dla Czarnych. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław Łukasz Capar
Udostępnij:
Niestety tym razem to podopieczni Andreja Urlepa okazali się lepsi i wygrali 81:71.

Od początku meczu obie drużyny grały niezwykle nerwowo. Zarówno gospodarze, jak i goście popełniali proste błędy w ataku - i nikt nie potrafił zbudować przewagi. Szybciej swoją grę uporządkowali zawodnicy Śląska. Dobrze grał ich lider Travis Trice oraz podkoszowy Kanter. Wrocławianie grali na bardzo dobrej skuteczności i po pierwszych dziesięciu minutach gry prowadzili 28 do 18.
Czarni obudzili się w drugiej kwarcie. Niezawodny standardowo był Billi Garrett, który tylko do przerwy zapisał na swoim koncie 18 oczek, aż czterokrotnie trafiając za trzy punkty. Swoje rzuty dołożył Beech, a pod koszem kilka perfekcyjnych manewrów zaprezentował Marcus Lewis. Do przerwy jednak cały czas prowadzili goście z Wrocławia. Było 41:46.

Druga połowa meczu to istny horror i prawdziwa walka. Czarni cały czas próbowali odrobić straty, ale goście szybko odpowiadali. W meczowy rytm cały czas nie mógł wejść kapitan naszego zespołu - Marek Klassen, który praktycznie nie miał pozycji do rzutów. Goście dominowali w strefie podkoszowej, a Czarnym mimo ogromnej woli walki nie udało się już odrobić strat. Ostatecznie to goście z Wrocławia wygrali piąty mecz tej serii i to oni zagrają w wielkim finale.

Grupa Sierlecyy Czarni - WKS Śląsk Wrocław 71:81 (18:28, 23:18, 12:16, 18:19)