Finał wojewódzkiego Pucharu Polski: Bytovia II Bytów - Bałtyk Gdynia 1:0 (zdjęcia)

Bytovia II zrobiła krok w kierunku zdobycia pomorskiego trofeum. Dzisiaj bytowianie wygrali z Bałtykiem Gdynia 1:0. W najbliższą niedzielę rewanż.
W pierwszym meczu finalowym Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego spotkaly sie w Bytowie Bytovia Il (pod tą nazwą rezerw bytowskiego klubu kryje sie zespól, który gral w Baltyckiej III lidze) i Baltyk Gdynia, tegoroczny beniaminek II ligi. Wygrala Bytovia 1:0.

Bytovia II - Bałtyk Gdynia 1:0

W pierwszym meczu finałowym Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego spotkały się w Bytowie Bytovia Il (pod tą nazwą rezerw bytowskiego klubu kryje się zespół, który grał w Bałtyckiej III lidze) i Bałtyk Gdynia, tegoroczny beniaminek II ligi.

W pierwszej połowie gra była wyrównana. Obydwie drużyny czuły przed sobą spory respekt, bo doskonale znały się z trzecioligowej rywalizacji, a wcześniej jeszcze z czwartoligowych konfrontacji. Groźnych ataków z obu stron było niewiele, a dominowała rozważna gra.

Zawodnicy szanowali piłkę. Bytovia II najdogodniejszą okazje miała w 19. minucie. Wtedy to Piotr Łapigrowski dośrodkował do Sławomira Pufelskiego, a ten nieprecyzyjnie główkował z ośmiu metrów. Do przerwy miejscowi nie mogli znaleźć recepty na sforsowanie gdyńskiej defensywy.

Starali się, próbowali zawiązywać akcje, ale bez powodzenia. W drugiej połowie emocji było zdecydowanie więcej. Bytowskim piłkarzom bardzo mocno zależało na zwycięstwie. Przewaga była po ich stronie. W 65. minucie gola strzelił Grzegorz Kraska. W końcówce meczu Bytovia II zaczęła grać ekonomicznie, ale nie przestała na atakach. Bałtyk tylko sporadycznie wyprowadzał kontry.

- Żałuję, że nie udało się nam wygrać wyżej, bo okazji ku temu mieliśmy jeszcze przynajmniej trzy. Tym razem zawiodła skuteczność - wyznał Jacek Maszkowski, kierownik bytowskiego zespołu.

Rewanż w Gdyni zaplanowano na 14 czerwca (niedziela). Gra zacznie się o godz. 12.

Bytovia II Bytów - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0).

Bramka: 1:0 Grzegorz Kraska (65).

Bytovia II: Oszmaniec, Cierson, Jóźwiak, Kasperowicz, Maciejewski, Pufelski - ż.k. (75 Cech), Ciemniewski (62 Kraska), Kobiella (90+1 Paraficz), Stanios, P. Łapigrowski, Bryndal (79 Ł. Łapigrowski).