Finały Maszbud SALK. Luksusowi byli lepsi w pierwszym meczu finału

Zawodnicy Fimalu (zielone stroje) wygrali w pierwszym spotkaniu.
Zawodnicy Fimalu (zielone stroje) wygrali w pierwszym spotkaniu. Fot. Kamil Nagórek
W pierwszym meczu finałowym Maszbud Amatorskiej Ligi Koszykówki Lekarz Domowy przegrał z Luksusowymi 90:95 (31:25, 20:27, 20:23, 19:20).

A więc zespół, który po rundzie zasadniczej był tylko na czwartym miejscu w tabeli, teraz jest bliższy wywalczenia tytułu mistrza ligi.

Oto zdobycze punktowe poszczególnych uczestników finału, Lekarz Domowy: Maćkowiak 18, Płaczek 10, Barczuk 12 (1), Litwiniuk 17 (2), Dyśko 13 (3), Karnicki 20 (6).

Luksusowi: Żurek 6 (2), R. Świdziński 29 (5), Sobczyński 17 (3), Pawlak 8, Marchewka 19, Skrzypek 16 (3).

Jeszcze w trzeciej kwarcie Lekarz Domowy prowadził 69:68, ale najpierw Radosław Świdziński zdobył punkt dający remis, a następnie Krzysztof Sobczyński trójką doprowadził do stanu 72:69 dla Luksusowych.

W czwartej kwarcie dzięki skuteczności Krzysztofa Marchewki, który zdobył 8 punktów z 20 swojego zespołu, Luksusowi utrzymali przewagę. Prowadzili 95:82 i już spoczęli na laurach, a zawodnicy Lekarza Domowego zdobyli w ostatnich minutach osiem punktów z rzędu.

O trzecie miejsce Matbet przegrał z Maszbudem-Ósemką 67:49 (27:12, 17:13, 10:12, 13:12). Punkty, Matbet: R. Brzeski 15 (3), Wcisła 25 (1), Lach 16, Sadowski 6, Kuczko 4, Poźniak 1. Maszbud-Ósemka: Firgolski 11, Doliński 2, Rokita 2, K.Kozioł 5, Kosicki 12 (2), Maciejewski 10 (1), Paluch 1.

O piątą pozycję Fimal przegrał z Infocity 66:69 (Pawłowski - 24, Kloc - 17). O siódme miejsce Bez Nazwy wygrał z FCPK Bytów 20:0.