Footbag. Słupszczanie na podium Mistrzostw Świata

Zośkowcy ze Słupska.
Zośkowcy ze Słupska. Fot. archiwum
Aż trzy medale wywalczył 18 -letni Arkadiusz Dudziński ze Słupska podczas Mistrzostw Świata w Footbagu w Berlinie. Czwarty, brązowy medal zdobyła Karolina Modrzejewska, aktualna Mistrzyni Polski.

- W tym roku poziom mistrzostw dramatycznie wzrósł, dlatego tym bardziej cieszymy się z sukcesu - mówią członkowie Słupskiego Stowarzyszenia Footbagu.

Podczas Footbagowych Mistrzostw Świata w Berlinie rywalizowało ponad 500 zawodników z najróżniejszych krajów. M.in. z Niemiec, Czech, Finlandii, Rosji, Szwajcarii, Austrii, USA, Australii, Kolumbii, Hiszpanii, Japonii. Polskę reprezentowała największa, 40 osobowa grupa graczy.

Zawodnicy przez ponad tydzień rywalizowali w najróżniejszych konkurencjach. Po zaciętych rozgrywkach słupszczanie zajęli wysokie miejsca na podium, po raz kolejny udowadniając, że należą do ścisłej światowej czołówki graczy w Footbag.
Arkadiusz Dudziński z SSF został Mistrzem Świata w konkurencji Sick 3. Wywalczył także wicemistrzostwo w konkurencji Shred 30. Drugi srebrny medal zdobył w konkurencji Mixed Doubles Freestyle, której wystąpił ze szwajcarką Tiną Aeberli.
Z kolej słupszczanka Karolina Modrzejewska wywalczyła brązowy medal w konkurencji Open Woman Freestyle.

Na tym jednak nie koniec berlińskich sukcesów graczy znad Słupi. Podczas mistrzostw rozstrzygnięto także konkurs na najlepszy film o footbagu. Słupszczanie zaprezentowali 7 minutowy film, który nakręcili przed wyjazdem i zajęli trzecie miejsce. Projekcja wyróżnionego nagrania odbyła się w jednym z berlińskich kin.
Pod koniec sierpnia członkowie SSF będą bronić mistrzowskich tytułów podczas Mistrzostw Polski w Białymstoku.