Foreigner zagra w Dolinie Charlotty. Zespół wystąpi po raz...

  Foreigner zagra w Dolinie Charlotty. Zespół wystąpi po raz pierwszy w Polsce

  WF

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Amerykański zespół Foreigner jest kolejną gwiazdą, która wystąpi na Festiwalu Legend Rocka 2019. Będzie to jego pierwszy występ w Polsce.
  Z dziesięcioma albumami o statusie platynowych płyt, ze sprzedażą przekraczającą 80 milionów egzemplarzy oraz z 16 przebojami na liście TOP 30, Foreigner jest uważany za jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów na świecie.

  Zespół znalazł się w rankingu przebojów Billboard 200, z takimi utworami, jak: "Juke Box Hero," "Cold As Ice," "Hot Blooded," "Waiting For A Girl Like You," "Feels Like The First Time," "Urgent," "Head Games," "Say You Will," "Dirty White Boy," "Long, Long Way From Home" i światowy hit nr 1: "I Want To Know What Love Is".

  Czytaj także: 12. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Billy Idol porwał publiczność [zdjęcia]

  Zespół powstał w 1976 roku w Nowym Jorku. Jej założycielem był gitarzysta i kompozytor Mick Jones, który miał wyjątkowy dar do tworzenia przebojów. Rok później grupa wydała swój debiutancki album nazwany po prostu "Foreigner". Już na tej płycie pojawiły się takie hity, jak "Feels Like The First Time," "Cold As Ice" i "Long, Long Way From Home." Następna płyta "Double Vision" z 1978 r. zawierała przeboje "Urgent," "Juke Box Hero" oraz "Waiting For A Girl Like You." Te utwory pomogły grupie znaleźć się na pierwszym miejscu listy Billboard.

  W latach 80. XX wieku Foreigner wdrapał się na szczyt muzycznej sławy, a to za sprawą bestsellerowego albumu "Agent Provocateur" z 1984 roku, na którym znalazł się największy hit tej grupy " I Want To Know What Love Is". Nie mniejszą popularność miał kolejny przebój "Waiting For A Girl Like You". W tym czasie notowany jest również rozkwit popularności Foreigner w Polsce, do której przyczynił się m.in. Marek Niedźwiedzki lansujący utwory grupy na liście przebojów radiowej Trójki

  W latach 90. zespół zwolnił obroty, aby w następnej dekadzie - po zreformowaniu składu - ponownie przystąpić do pracy. Nowym wokalistą został Kelly Hansen, jeden z największych showmenów w historii rocka i poważany w świecie muzycznym profesjonalista. Na gitarze prowadzącej nadal dla Mick Jones, a skład grupy wchodzą jeszcze: gitarzysta i klawiszowiec Tom Gimbel, basista Jeff Pilson, klawiszowiec Michael Bluestein, gitarzysta Bruce Watson i perkusista Chris Frazier.

  Z nową energią Foreigner ponownie znalazł się na listach rankingu Billboard w 2005 roku, a kolejne lata wypełnił formacji udział w licznych trasach koncertowych i festiwalach, a także realizacja takich projektów, jak muzyka do programów telewizyjnych, gier wideo, filmów i reklam.

  W kwietniu 2018 roku Foreigner znalazł się na szczycie listy Billboard Classic po wydaniu albumu "Foreigner With The 21St Ccentury Symphony Orhcestra & Chorus', która zapisem pierwszego w dziejach zespołu zapisem koncertu z orkiestrą symfoniczną, jaki miał miejsce w Lucernie w Szwajcarii. Natomiast wkrótce szykuje się premiera musicalu "Juke Box Hero, the Musical" w Toronto w Kanadzie.

  W przyszłym roku Foreigner zobaczymy również na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Zespół wystąpi tam 17 lipca. Będzie to pierwsze wizyta tej grupy w Polsce. Bilety są już do nabycia na platformach ticketmaster.pl i eventim.pl.

  Przypomnijmy, że na Festiwalu Legend Rocka 2019 wystąpi również Status Quo, którego koncert odbędzie się 27 lipca.

  Oglądaj także: 12. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Koncert Bryan Ferry

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Kultura - wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  Zdjęcia - kultura

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Narodowe Czytanie Wesela w Słupsku