MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja Dobrowskaz będzie zachęcać w Słupsku do dobrych działań

maz
Krzysztof Piotrkowski
Fundacja Dobrowskaz będzie w tym roku w Słupsku realizować projekt Miejsce Dobra i kampanię dobroczynną Kilometry Dobra. Pierwszy projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży ze Słupska.

Będą to otwarte warsztaty rękodzielnicze dla młodzieży, inspirowane twórczością regionalną. Podczas zajęć wykorzystywane będą różne techniki rękodzieła, które wzajemnie się przenikają, umożliwiając tworzenie wyjątkowych i niepowtarzalnych prac na bazie miedzi, witrażu, rysunku czy sitodruku.

Kilometry Dobra to natomiast coroczna, ogólnopolska kampania dobroczynna zapoczątkowana w 2013 roku. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 1 marca i skończy 2 czerwca. W niedługim czasie pojawią się na terenie miasta wolontariusze ze skarbonkami i terminalami płatniczymi. Każda złotówka to 2,3 cm dobra. Celem Fundacji Dobrowskaz jest remont świetlicy przy ulicy Armii Krajowej 17 dla dzieci i młodzieży, która będzie swoistym azylem, miejscem, gdzie będą odbywały się warsztaty, wykłady i spotkania. Będzie to także miejsce dla dzieci pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych, które będą tam miały swoje spokojne lokum. Zebrane środki finansowe zostają zamienione na monety 1 zł i podczas finału, wspólnie z organizacjami z innych miast, podjęta zostanie próba pobicia rekordu Guinessa w ciągu monet o jednym nominale. Aktualny rekord z 2012 roku należy do Austriaków i wynosi 75,2 km.

Fundacja Dobrowskaz powstała dzięki zaangażowaniu grupy ludzi, pragnących wskazywać na dobro, czynić i dzielić się nim z innymi. Celem wszystkich działań Fundacji jest udostępnienie podopiecznym możliwie najlepszych narzędzi, których wykorzystanie pomoże im stać się lepszymi, bardziej wykształconymi- także społecznie - ludźmi. Oprócz działalności warsztatowej członkowie fundacji organizują dla dzieci i młodzieży letni wypoczynek wypełniony zajęciami artystycznymi, sportowymi oraz intelektualnymi posiadającymi głębszy - także edukacyjny – przekaz. Z dotacji otrzymanej w ramach otwartego konkursu dla NGO w roku 2019 od Miasta Słupska fundacja przeprowadziła otwarte warsztaty rękodzielnicze dla młodzieży pod hasłem "Słupsk Inspiruje". Były to zajęcia aktywizowane sztuką Otto Freundlicha, pracami Witkacego oraz przedwojenną tożsamością Słupska. Trwały łącznie 8 miesięcy. Odbywały się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych przy ul. 3 Maja w tzw. Falowcu. Każdy miesiąc posiadał swój temat (witraż, mozaika Otto Freundlicha, grafika, technikę sitodruku.

W miniony poniedziałek podczas konferencji prezydent Słupska Korneliusz Żegunia, prezes Fundacji Dobrowskaz i Agnieszka Pienkos z SOK mówili o planach i działaniach Fundacji.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza