Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja "Nadzieja" otwiera punkt przedszkolny w Słupsku

Zbigniew Marecki [email protected]
pixabay.com
Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Słupsku otwiera swój niepubliczny specjalny punkt przedszkolny.

Wychodząc naprzeciw potrzebom najmniejszych podopiecznych i ich rodziców, od poniedziałku (21 września) "Nadzieja" poszerzy ofertę świadczonych usług. Tego dnia otworzy Niepubliczny Specjalny Punkt Przedszkolny dla dzieci niepełnosprawnych.

- Chcemy stworzyć bezpieczne i przytulne miejsce dla małych dzieci, które z uwagi na stopień niepełnosprawności nie są przyjmowane do innych przedszkoli - mówi Agnieszka Cyganek, dyrektor biura "Nadziei".

Punkt Przedszkolny będzie zapewniał nieodpłatną opiekę i kompleksową rehabilitację dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi, realizując kształcenie specjalne. - Naszym celem będą edukacja, rewalidacja i wychowanie dzieci oraz pomoc w przezwyciężeniu skutków niepełnosprawności dotykającej wszystkie dziedziny życia poprzez zapewnienie wielostronnych, wielospecjalistycznych i efektywnych oddziaływań rewalidacyjno – edukacyjno - wychowawczych już w pierwszym etapie ich rozwoju - dodaje pani Cyganek.

Punkt przedszkolny stworzono z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym - od 2,5 do 8 roku życia, które wymagają prowadzenia odpowiednich form oddziaływań o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz wczesnego wspomagania rozwoju. Zaproponowane zajęcia mają służyć pobudzeniu psychoruchowemu i społecznemu rozwoju od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. W tej placówce działalność dydaktyczna wobec każdego dziecka będzie prowadzona według indywidualnego programu edukacyjno – terapeutycznego w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz zalecenia zawarte w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego. Będzie w niej można korzystać z pomocy psychologiczno – pedagogicznej, mającej na celu rozpoznanie i zaspokojenie indywidualnych potrzeb rozwojowych dziecka, rozpoznanie jego indywidualnych możliwości psychofizycznych oraz wspieranie rodziców albo prawnych opiekunów.

Według zapewnień organizatorów placówki opiekę nad dziećmi sprawować będą nauczyciele ze specjalnymi kwalifikacjami, którzy będą uzupełniali swoje kompetencje zawodowe zgodnie z potrzebami dzieci oraz wymaganiami prawnymi. Placówka będzie także zatrudniać specjalistów takich jak: logopeda, psycholog czy terapeuta zajęciowy.

- W pracy z dziećmi korzystać będziemy również z posiadanej własnej bazy rehabilitacyjnej w tym hipoterapii, sali doświadczania świata, masaży, integracji sensorycznej - dodaje pani Cyganek.

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 59 842 65 31.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza