Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja PiON rusza z ekologicznymi warsztatami dla najmłodszych

Wojciech Nowak
Wojciech Nowak
Fundacja PiON rusza z ekologicznymi warsztatami dla najmłodszych
Fundacja PiON rusza z ekologicznymi warsztatami dla najmłodszych źródło: Fundacja PiON
Trzy tematy, trzy gminy, sześć spotkań. Tak w skrócie wyglądać będą warsztaty aktywizujące „Ekologia w Pionie”, które przygotuje Fundacja PiON wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Słupsku.

- W ramach projektu poruszymy trzy tematy, każdy w innym miesiącu. Spotkania, po dwa każdego miesiąca, odbędą się w lipcu, sierpniu oraz wrześniu. Każdego miesiąca warsztaty będą dotyczyły innego tematu. W lipcu poruszymy temat pszczół i owadów zapylających, w sierpniu zastanowimy się wspólnie, co każdy z nas może zrobić, by pomóc zwierzętom. Natomiast we wrześniu zajmiemy się tematyką dokarmiania dzikich zwierząt w okresie zimowym. Jak robić to w sposób bezpieczny i jak o nie się troszczyć w tym trudnym czasie – mówi Tomasz Kamiński, prezes Fundacji PiON.

Wstęp na warsztaty jest wolny, a organizatorzy zapraszają dzieci do udziału. Szczegóły i informacje o zapisach pod numerem telefonu 730 151 392.

Dlaczego pszczoły są zagrożone?

Warsztaty zatytułowane „Pszczoły”, które odpowiedzą m.in. na to pytanie, odbędą się 13 lipca w świetlicy w Karżniczce oraz w świetlicy w Wiklinie 19 lipca. Podczas tych spotkań dzieci dowiedzą się jak wielką rolę odgrywają owady w procesie zapylania, w jaki sposób to przebiega oraz jak można je chronić. Zaproszony do udziału pszczelarz opowie o miododajnych roślinach, a nas sam koniec wszyscy uczestnicy warsztatów wykonają hotele dla pszczół, które będą mogli zabrać ze sobą i umieścić w swoich ogródkach lub najbliższym otoczeniu.

Dlaczego warto dbać o jeże?

Spotkania pt. „Jeże” będą miały miejsce 3 sierpnia w świetlicy w Karżniczce oraz 24 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach. Celem tych zajęć będzie uwrażliwienie najmłodszych na los zwierząt domowych i dzikich. Wspólnie z prowadzącymi dzieci zastanowią się, co można zrobić, by zapewnić zwierzakom pomoc i bezpieczny byt. W ramach warsztatów uczestnicy wykonają też domki dla jeży i porozmawiają funkcjonowaniu tych zwierząt.

Dlaczego wróble nie odlatują?

Zajęcia pod nazwą „Wróble” odbędą się 7 września w Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy oraz 8 września w świetlicy w Wiklinie. W tych spotkaniach weźmie udział gość z Nadleśnictwa Damnica, który poszerzy wiedzę dzieci w zakresie sposobu życia rodzimych gatunków zwierząt. Najmłodsi nauczą się także rozpoznawać pospolite gatunki ptaków, dowiedzą się jak o nie dbać i je dokarmiać w trudnym zimowym okresie oraz zbudują dla nich karmniki

Organizatorami warsztatów jest Fundacja PiON oraz Powiat Słupski. Partnerami inicjatywy jest GOK w Główczycach, CEiK w Damnicy i Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza