Futbol amerykański. Tytani pokonali Młoty (wideo, zdjęcia)

sten
W pierwszym meczu nowej edycji Słupskiej Ligi Szkół Średnich w futbolu amerykańskim, zespół Tytanów pokonał Młoty 50:28. Marcin Kamiński
Futbol Amerykański. Tytani z ZSI z drużyną Młotów z ZSP nr 4.

Tytani grali z Młotami

Mało kto spodziewał się, że drużyna Młotów z Mechanika ulegnie Tytanom z ZSI, ale zupełnie nikt nie spodziewał się stylu jaki zaprezentują te dwie drużyny. Co chwila celne podania i dalekie "bomby" rzucane przez obydwu rozgrywających przypominały poziomem rozgrywki akademickie zza oceanu.

Obydwie drużyny chciały się pokazać z jak najlepszej strony. Już w pierwszych minutach drużyna Tytanów pokazała pełną determinację i szybko objęła prowadzenie. Do końca pierwszej kwarty na tablicy widniał wynik 14 - 0 dla Tytanów.

Druga kwarta przebiegała podobnie. Tytani zdobywali pole gry i kolejne punkty. Świetnie układała się współpraca w całym ataku ZSI. Zimną krwią wykazywał się rozgrywający ZSI Kamil Białowąs, który celnymi podaniami obsługiwał dobrze dysponowanych skrzydłowych. Linia ofensywna i biegacze zdobywali kolejne jardy prąc do pola punktowego rywali. Na boisku prawie cały czas widzieliśmy formację ofensywną Tytanów.

Gdy już wydawało się, że Młoty oddadzą mecz bez walki tuż przed końcem pierwszej połowy świetną akcję podaniową popisał się rozgrywający Mechanika, Szymon Wicik, który dalekim podaniem obsłużył Michała Kwintę. W połowie meczu na tablicy widniał wynik 28 do 8.

Po przerwie obraz gry nie był już tak jednostronny. Młoty uwierzyły w swoje umiejętności i zaczęły zdobywać pierwsze próby. Świetnie w szeregach Młotów spisywał się duet Wicik - Kwinta. Ten pierwszy świetnie rozgrywał piłkę, natomiast Kwinta było nie do upilnowania. Ponadto Wicik sam często biegał z piłką zdobywając kolejne jardy i punkty. Dobrze spisywała się linia ofensywna Mechanika torując drogę biegaczom i odpowiednio chroniła rozgrywającego w akcjach podaniowych. Jednak w kluczowym momencie odbierający Mechanika nie złapał perfekcyjnego podania w polu punktowym ZSI i w końcu trzeciej kwarty na tablicy widniał wynik 43 - 14.

Przy tak korzystnym wyniku w 4. kwarcie Tytani zaczęli zbijać zegar biegami. A ich defensywa starała się zatrzymywać rozkręcającą się z minuty na minutę ofensywę Młotów. Dla wyniku meczu kluczowe były dwa upuszczone przez Kwintę podania, w polu punktowym. Ozdobą ostatniej kwarty była 72 jardowa akcja powrotna Karola Kwiatkowskiego. Mimo tego Młoty wygrały ostatnią kwartę 14 do 7.

Nie zmieniło to jednak wyniku meczu zasłużenie w przeciągu całego meczu wygrali Tytani 50 do 28.

Tytani ZSI - Hammers ZSMiL 50:28 (14:0, 14:8, 15:6, 7:14)