Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gala finałowa plebiscytu "Osobowości Roku 2018" [zdjęcia]

Magdalena Olechnowicz
W kameralnie wystylizowanej restauracji Gościniec na Wodzie w Dolinie Charlotty uhonorowaliśmy laureatów w czterech kategoriach plebiscytu „Głosu” - Osobowości Roku 2018. Wręczyliśmy także nagrodę specjalną dla Człowieka Roku 2018.

Przystojni panowie i eleganckie panie to nasi goście i jednocześnie laureaci plebiscytu Osobowości Roku 2018. Z rąk Krzysztofa Nałęcza, redaktora naczelnego „Głosu Dziennika Pomorza”, odebrali statuetki, dyplomy i nagrody.

Głosowanie było prowadzone w czterech kategoriach: kultura i sport, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Kandydatów zgłaszali nasi czytelnicy. Oni też oddawali swoje głosy, wybierając osoby, które w 2018 roku wyróżniły się szczególnymi dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Głosowanie trwało miesiąc. A oto laureaci.

W kategorii Kultura tytuł Osobowość Roku przyznano małżeństwu - Elżbiecie i Adamowi Zięciakom, założycielom klubu PAKTAN, za sukcesy taneczne na zawodach ogólnopolskich wychowanków Klubu Tańca Sportowego Paktan. Na drugim miejscu głosami naszych czytelników znalazł się Krzysztof Surowiec, terapeuta kulturalno-oświatowy za swoją działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Trzecie miejsce zajął Andrzej Szczygielski, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, który został uhonorowany mianem Maszynisty Kultury w plebiscycie „Pociąg do kultury 2018”.

Laureatem w kategorii Biznes został Henryk Recław, właściciel firmy Wireland, za wspieranie wielu inicjatyw. Mimo, że firma przeżyła pożar będący wynikiem podpalenia, nadal działa i rozwija się. W 2018 r. firma obchodziła 50-lecie działalności.

Drugie miejsce zajęła Anna Tyrkiel-Baranowska, bizneswoman, za prężne prowadzenie biznesu, innowacyjne rozwiązania w produkcji sprzętu jeździeckiego oraz wyposażenia stajni. Na trzecim miejscu znalazł się Artur Zdrojewski - epidemiolog i specjalista zdrowia publicznego. Od ponad 30 lat związany ze służbą zdrowia. Obecnie jest dyrektorem Centrum Medycznego Falck w Ustce.

W kategorii Samorząd zwycięzcą został Piotr Müller, poseł RP, za pracę jako wiceminister nauki oraz organizowanie wsparcia dla Akademii Pomorskiej.

Drugi był Arkadiusz Walach, wójt gminy Smołdzino, za znalezienie drogi dla rozwoju gminy słynącej latami jedynie z wysokiego bezrobocia. Jego działalność potwierdzona został reelekcją w wyborach samorządowych - w I turze z 85-procentowym poparciem.
Tuż zanim znalazła się Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk, za uruchomienie przez gminę krytego lodowiska w Redzikowie, co wraz z parkiem wodnym stało się kompleksem rekreacyjnym z prawdziwego zdarzenia.

Laureatem i Osobowością Roku 2019 w kategorii Działalność Społeczna został Konstanty Golba, za organizowanie azylu dla zwierząt w Bytowie.

Drugi był Marcin Michałka za całokształt działalności charytatywnej- poprzez zbiórki nakrętek dla chorych czy również za udział i organizację zbiórek krwi. Jest to osoba godna naśladowania.

Na trzecim miejscu znalazła się Edyta Salwowska, organizatorka festynu charytatywnego, wolontariuszka za coroczny festyn charytatywny organizowany w Ustce, jest to pomoc zawsze dla dzieci.

Nagroda specjalna

Kandydatów do zaszczytnego tytułu nominowała kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego „Głosu Pomorza”. W tym roku, nietypowo, tytuł przyznano nie jednej osobie, a grupie osób -ludziom, którzy bezinteresownie niosą pomoc podopiecznym Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku, które prowadzone jest przez Towarzystwo Opieki Paliatywnej im. Janiny Różyckiej.

- Trudno sobie wyobrazić brak tego miejsca na mapie Słupska. Hospicjum nie jest szpitalem ani przytuliskiem, ani też zakładem opiekuńczym. Jest miejscem wyjątkowym, niezwykłym - mówił Krzysztof Nałęcz, redaktor naczelny. - Domem, w którym nieuleczalnie chorzy pacjenci otrzymują wszechstronną pomoc i opiekę medyczną, pielęgniarską, psychologiczną. Domem, w którym unosi się zapach pieczonego ciasta, gdzie dniami i nocami rodziny mogą czuwać przy łóżkach swoich bliskich, trzymać za rękę, przytulić, pożegnać... Domem, w którym, mimo ogromu cierpienia, jest czas na uśmiech.
Nagrodę odebrali wspólnie Edyta Wolska, prezes Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Słupsku, pielęgniarka przełożona Bożena Dobies oraz Mateusz Kwiatkowski, jeden z najmłodszych wolontariuszy.

Nagrody wręczali laureatom Krzysztof Nałęcz, redaktor naczelny "Głosu Dziennika Pomorza" oraz Katarzyna Głodek, specjalista marketingu i promocji. Imprezę poprowadził Daniel Klusek. Po części oficjalnej zaprosiliśmy naszych gości na poczęstunek i lampkę wina. Był to także czas na rozmowy zakulisowe i nawiązanie nowych znajomości.

Wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój czas, aby się z nami spotkać, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także pracownikom Doliny Charlotty za piękne przyjęcie naszych gości. Sylwetki wszystkich laureatów zaprezentujemy w specjalnym dodatku, który w kwietniu zostanie dołączony do wydania "Głosu Pomorza".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza